banner6

“Maddelerden habersizce el kaldırıp, indirmek zorunda kalıyoruz”

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, ilçelerin kaderlerinin belediye başkanlarına emanet olduğunu ancak komisyonlarda yapılan görüşmelere katılmalarının yasak olmasından dolayı gelen maddelerden habersizce el kaldırıp, indirmek zorunda kaldıklarını söyledi.

“Maddelerden habersizce el kaldırıp, indirmek zorunda kalıyoruz”

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, ilçelerin kaderlerinin belediye başkanlarına emanet olduğunu ancak komisyonlarda yapılan görüşmelere katılmalarının yasak olmasından dolayı gelen maddelerden habersizce el kaldırıp, indirmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin 8., ASKİ Genel Kurulu’nun 4. Oturumları gerçekleşti. Adana Büyükşehir Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen oturumlara Meclis Başkanlığını Mustafa Bayar yaptı.Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin 8. Oturumunda 3 gündem maddesi, ASKİ Genel Kurulu’nda ise 1 gündem maddesi oylanarak karara bağlandı.

Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 yılı için hazırlanan performans ve stratejik planın dağıtılan kitaplarını ciddi anlamda incelediğini belirtti. Stratejik planın ne kadar boş hazırlandığını gördüğünü ve üzüldüğünü belirten Çay, “Bana göre stratejik planda 2020 yılı için her şeyin ayrıntılarıyla yer alması lazımdı. Oysaki kitapta sadece cümlesel ifadeler, rakamsal ifadeler yani hiç kimsenin anlamayacağı şeyler var. Pozantı ilçesiyle ilgili bu kürsüden Zeydan başkanım kanalizasyon sisteminin  yapılacağını ifade etti. Vali beyin bulunduğu il koordinasyon kurulu toplantısında bu konuyu sorduğumuzda, Sayın Genel Sekreter Yardımcısı Ergül Bey bunu ifade etti.” dedi.

Çay, ilçelerin kaderlerinin belediye başkanlarına emanet olduğunu ancak komisyonlarda yapılan görüşmelere katılmalarının yasak olmasından dolayı gelen maddelerden habersizce el kaldırıp, indirmek zorunda kaldıklarını anlatarak, “Yani şu olmalıydı. Pozantı’da 2020 yılında Altaş Köyünde 500 metre, başka bir köyde 200 metre ne planlanmışsa, değişebilecek olanlar kanalizasyonlar ve ya içme hattı değişikliği, ya da yapılacak arıtma tesisi mutlaka ifade edilmeliydi. Bu her ilçe için böyle ama ben sadece Pozantı için örnek veriyorum. Bu kredi ile yapılacaksa stratejik planda belirtilmeliydi. Biz komisyonlara giremiyoruz belediye başkanları olarak. Ne konuşulduğunu bilmiyoruz. Sadece el kaldırıp, indiriyoruz. O ilçenin kaderi bize emanet edilmiş durumda. Biz o ilçeden sorumluyuz. Evet belediye meclis üyesi arkadaşlarımız da sorumlu tabiî ki ama bunların tek tek ifade edilmesinin, en azından komisyonlar devam ediyor eksikliklerin tamamlanmasının ve bunlar mutlaka ama mutlaka oylamaya gelirken ayrıntılarıyla getirilmesinin doğru olacağını ifade ediyorum.” ifadelerini kullandı.  

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42