banner6

Malkoç, ADASO Meclisi’ne konuk oldu

Malkoç, ADASO Meclisi’ne konuk oldu

ADANA (İLKHABER) - Adana Sanayi Odası’nda gerçekleştirilen Nisan ayı Meclis Toplantısı’nın konuğu, çeşitli programlar ve ziyaretler için Adana’da bulunan Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç oldu.

ADASO Meclis Başkanı İsrafil Uçurum’un başkanlığında yapılan toplantıya Kamu Denetçileri Yahya Akman, Arif Dülger, Sadettin Kalkan ve Hüseyin Yörük ile katılan Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç,  kurumun yapısı ve çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi. Kurumun tanıtımı ve kamuoyunun bilgilendirilmesi amacıyla illerde etkinlikler düzenlendiğini belirten Kamu Başdenetçisi Malkoç, kamu kurumları ve hizmetleriyle ilgili şikayetlerin yasa gereği 6 aylık sürede karara bağlandığını söyledi.

“Milletimiz hizmetin en iyisine layıktır. Biz de avukatlığını yapmaya çalışıyoruz” diyen Malkoç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ana görevimiz, kamu hizmetlerini denetlemek, hizmet kalitesinin artırılmasına katkıda bulunmak, vatandaşa hak arama yollarında kolaylık sağlamak, hukukun üstünlüğü, adaleti, hakkaniyeti kamu hizmetlerinde gerçekleştirmeye çalışmaktır. Bu vesileyle de kamuyu, kamu hizmetlerini, kamu çalışanlarını denetleyerek, şeffaf, denetlenebilir ve insan odaklı bir idare oluşumuna katkıda bulunmaktır.”

Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’un Meclis Toplantısı’na katılmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Kıvanç, yerel seçimlerin ardından en önemli ve öncelikli beklentilerinin, ekonomiye odaklanılması, üretim, istihdam ve ihracatı ön planda tutan politikaların ve yapısal reformların hayata geçirilmesi olduğunu ifade etti.

Yapısal önlemlerle uzun vadeli ekonomik potansiyelin güçlendirilmesi, ihracat yeteneği, üretim ve istihdamın geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Kıvanç, “Hükümetimizin desteği, bizlerin yatırımcı ruhu ve üretim potansiyeliyle ülkemizi yeniden ekonomide istikrarlı sürece ve tempolu büyüme sürecine girmesi en büyük beklentimiz ve hedefimizdir” dedi.

Ülkenin gelişmesi ve kalkınması, refahının artması için işverenler ile çalışanların ortam mücadele verdiklerini belirten Kıvanç, “Çalışanlarımızın emekleri ve alın teriyle ülke ekonomisine katkılarını takdirle karşılıyoruz. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyor, çalışma hayatında iş barışının ve huzurun hakim olmasını diliyorum” diye konuştu.

Toplantıda, Gaziantep Bölgesel Endüstriyel Tasarım ve Hibrit Modelleme Merkezi (GETHAM) Müdürü Onur Akar ve Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Endüstriyel Tasarım Merkezi Müdürü Berna Sazak çalışmalarıyla ilgili bilgilendirme sunumu yaptı.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 14:34

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER