banner6

Maraton Ödülleri sahiplerini buldu

Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98.nci yıl dönümü anısına düzenlenen 10. Uluslararası Adana Kurtuluş Yarı Maratonu ve Halk Koşusu kapsamında, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen “Maraton Ödülleri Yarışması’nda dereceye giren isimlere plaketleri düzenlenen törenle verildi. Yarışmada gazetemiz İlkhaber’den Serhat Şanlı ‘Fotoğraf’ ve Emre Ekici de ‘Sayfa Düzeni’ dalında ödül aldı. 

Maraton Ödülleri sahiplerini buldu

İbrahim BAYSAL

ADANA (İLKHABR) – Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 98.nci yıl dönümü anısına düzenlenen 10. Uluslararası Adana Kurtuluş Yarı Maratonu ve Halk Koşusu kapsamında, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen “Maraton Ödülleri Yarışması’nda dereceye giren isimlere plaketleri düzenlenen törenle verildi.

TSYD Nihat Geven Tesisleri’ndeki düzenlenen törene; Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Müdürü Yuşa Davarcı, Büyükşehir Belediyesi Spor Koordinatörü Yusuf Konaklı, Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi üyeleri ile gazeteciler katıldı. 

Törenin açılış konuşmasını yapan TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın ödül alanları tebrik ederek, “Adana Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen ‘Maraton Başarı Ödülleri Yarışması’nda ödül alan arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

TSYD Adana Şubesinin 2020 yılında sürpriz çalışmalar yapacağı müjdesini veren TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın, “İlki geçtiğimiz yıl düzenlenen ve bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz ‘Maraton Başarı Ödülleri’ Yarışması’na bu yıl 25 eser haber, fotoğraf, sayfa düzeni ve görüntü dalında katıldı. 

Jüri başkanlığını TSYD Adana Şubesi As Başkanı Sayın Hasan Hüseyin Türk’ün yaptığı Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Yuşa Davarcı, Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi üyeleri Sayın Sabit Özkeser, Sayın Murat Barhun ile Sayın Erhan Zereyak’tan oluşan jüri toplantı sonrasında 13 isme ödül verilmesini uygun buldu..

Bu önemli organizasyonda birlikte hareket ettiğimiz ve bizlerin hep yanında olan başta Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar’a ve mesai arkadaşlarına teşekkür ediyoruz. İnşallah gelecek yıllarda da daha kapsamlı bir şekilde bu organizasyonun devamını sağlayacağız.

SÜRPRİZLER YAKINDA

Ben yarışmada ödül almaya değer görülen arkadaşlarımı kutluyorum ve daha nice güzel ödüller diliyorum. Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi’nde çalışmalar yeni yılda da hız kesmeden devam edecek. Yakın bir gelecekte sizlere farklı sürprizlerimiz olacak. Bunu da en kısa sürede sizlerle paylaşacağız” diye konuştu.

Ardından ‘Maraton Başarı’ ödüllerini almaya hak kazanan isimlere plaketleri ve hediyeleri sunuldu. Ödüllerin takdiminin sonrasında da üyeler ve ödül alan isimler mangal partisinde buluştu.

Yarışmada Jüri başkanlığını TSYD Adana Şubesi As Başkanı Hasan Hüseyin Türk’ün yaptığı Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Müdürü Yuşa Davarcı, TSYD Adana Şubesi üyeleri Sabit Özkeser, Murat Barhun ile Erhan Zereyak’tan oluşan jüri 25 eser arasından 13 isme başarı ödülü verilmesini kararlaştırdı. 

Jüri TSYD Adana Şube As Başkanı Hasan Hüseyin Türk Başkanlığında, Büyükşehir Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürü Yuşa Davarcı, Sabit Özkeser, Murat Berhun ve Erhan Zereyak tarafından oluşturulurken “Maraton Ödülleri” yarışmasında 25 eser değerlendirmeye alındı. Değerlendirme kapsamında jüri 13 isme ‘Başarı Ödülü’ verilmesini kararlaştırdı.

Yarışmada gazetemiz İlkhaber’den Serhat Şanlı ‘Fotoğraf’ ve Emre Ekici de ‘Sayfa Düzeni’ dalında ödül aldı. 

Ödül Alan gazeteciler şöyle;

HABER DALI

Sefa Saygıdeğer (5 Ocak Gazetesi)

Serkan Çetinkaya (İhlas Haber Ajansı)

Nuri Pir (Demirören Haber Ajansı)

Murat Karaman (Sabah Gazetesi)

Hüseyin Sungur (Günaydın Gazetesi)

FOTOĞRAF

Serhat Şanlı (İlkhaber Gazetesi)

Soner Kan (Metropol Gazetesi)

Hakan Toytekin (5 Ocak Gazetesi)

Fatih Keçe (İhlas Haber Ajansı)

SAYFA DÜZENİ

Emre Ekici (İlkhaber Gazetesi)

Kadir Adıyaman (Hürriyet Gazetesi)

Bülent Vezir (Çukurova Press)

TV GÖRÜNTÜ

Bülent Serin (TRT)

YARIŞMA GELENKSEL HALE GELDİ

Bu arada geleneksel hale gelen “Maraton Ödülleri Yarışması’nda gelecek yıldan itibaren Büyükşehir Belediyesi tarafından resmi programa alınacak ve oluşturulacak komisyonda Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi de bir isimle temsil edilecek.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER