banner6

Mardin Fuara damgasını vurdu

Mardin Fuara damgasını vurdu

ADNAN AVUKA

 MARDİN(İLKHABER)- Mardin, Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesine damgasını vurdu

Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ile Mardin Bulgur Sanayicileri Derneğinin Ankara’da, Uluslararası Coğrafi İşaretli Ürünler Zirvesinde açtığı stant fuara damgasını vurdu.

Kızıltepe’den getirilen ünlü aşçı Hikmet Ölçer ve ekibinin kazanlarda hazırladığı, etli bulgur pilavı, mercimek köfte, kısır, mercimek çorbası ve yoğurt çorbası gün boyu ziyaretçilere ikram edildi. Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odasının açtığı standın önünde uzun kuyruklar oluştu. Standa gelen ziyaretçilere   Öter Bulgur adına  Selahattin Öter ile Kızıltepe Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Ahmet Aslan  servis yaptı.

Kızıltepe Ticarete ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Dündar ve Mardin Bulgur Sanayicileri Derneği Başkanı Faysal Sun, Kızıltepe standına gösterilen ilgiden memnuniyet duyduklarını söyledi. Dündar ve Sun, “Beklentilerimizin üzerinde bir ilgi ile karşılaştık. Standımızın önünde oluşan uzun kuyruklar ve ürünlerimize gösterilen ilgiden son derece memnunuz. Doğru yerde, doğru zamanda doğru işler yaptığımızın göstergesidir”  şeklinde konuştular.

Ankara’da yaşayan Mardinliler de fuara akın etti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER