banner6

Mardin halkı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Tıp Fakültesi’ müjdesi bekliyor

Dünya mirası, dillerin ve dinlerin kadim şehri Mardin’de;  STK’lar, iş insanları, siyasetçiler, kanaat önderleri, gazeteciler Mardin’e bir Tıp Fakültesi kurulması için adeta kenetlendi.

Mardin halkı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Tıp Fakültesi’ müjdesi bekliyor

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)- Dünya mirası, dillerin ve dinlerin kadim şehri Mardin’de;  STK’lar, iş insanları, siyasetçiler, kanaat önderleri, gazeteciler Mardin’e bir Tıp Fakültesi kurulması için adeta kenetlendi.

Mardin’de 10 İlçenin halkı ”Artık tıp fakültesi Mardin hakkıdır” diyerek  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gelecek müjdeyi bekliyor.   Başta İş insanı Erdem Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Zeynel Abidin Erdem ile  Mardin’e bugüne kadar yaptığı hayır işleriyle adından söz edilen, Kabala Belediye başkanlığı döneminde ise yaptığı yollar, taziye evleri, öğrenci yurtları, camiler ile herkesin hayır duasını alan   iş insanı Şakir Nuhoğlu,  Mardin Sivil Toplum Platformu Genel Başkanı Dr. Ahmet Ceylan, Mardin Kanaat Önderi Başkanı  Şakir Öngüç, İş İnsanı Sabahattin Evrensel, Daşi aşireti Lideri İş İnsanı Süleyman Çelik, Memur-sen Mardin İl Başkanı Eyyüp Değer ve İlim Yayım İl Teşkilatı Başkanı Necmettin Başboğa, İstanbul, Ankara, Adana, İzmir, İskenderun ilerinde bulunan yüzlerce Mardinli  Mardin’de Tıp Fakültesi kurulmasının müjdesini bekliyor.

Ayrıca özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mardin ziyaretinde halka kitaben yaptığı konuşmada, ” Mardin Kalesi’ni Turizm açıyoruz.  Hayırlı olsun” sözlerini hatırlatan Mardinliler, Mardin Kalesi’nin bir an önce turizme açılmasını, çünkü Mardin’in ancak ve ancak turizmle kalkınabileceğini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımız da biliyor ki Mardin halkı kendisine çok bağlıdır. Mardin Ak Parti’nin kalesidir. Bizler de kendisinden müjdeli haberi bekliyoruz” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER