banner6

​​​​​​​“Mardin halkı için varız”

Mardin’de görev yapan ulusal ve yerel medya temsilcileri Kilis’ten Mardin’e atanan yeni İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut’u makamında ziyaret ederek, “hoş geldin” dileklerinde bulundu.

​​​​​​​“Mardin halkı için varız”

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)- Mardin’de görev yapan ulusal ve yerel medya temsilcileri Kilis’ten Mardin’e atanan yeni İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut’u makamında ziyaret ederek, “hoş geldin” dileklerinde bulundu.

İl Emniyet Müdürlüğü’nde gerçekleşen ziyarette Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu ve Mardin Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Çelik, Küresel Gazeteciler Konseyi Mardin İl Temsilcisi Adnan Avuka, Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemil Aydoğan, Demirören Haber Ajansı İl Temsilcisi Selim Kaya ile yerel medya kuruluşları temsilcileri hazır bulundu.

Birinci sınıf Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, kabulde yaptığı açıklamada, “Sahada halk ile iç içe olmayı seven bir yapım var. Kısa sürede Mardin’i çok gezdim. Özellikle Eski Mardin’de trafik sorunu var. Halka ve diğer kamu kuruluşlarıyla el ele vererek bu sorunu çözeceğiz. Hırsızlık ve uyuşturucu konusunda Mardin sakin, huzurlu bir kenttir. Vakalar yok denecek kadar azdır. Ancak el birliğiyle bu kenti daha da huzurlu ve güvenli bir hale getireceğiz. Biz Mardin halkı için varız” dedi.

Medya kuruluşları temsilcileri ise kentin sorunları konusunda beraber çalışmaktan mutluluk duyacaklarını dile getirdiler.

İlkhaber gazetesini inceleyen Emniyet Müdürü Karabulut; ”Gazete çok güzel . Bölgenin önemli haberlerini yazmış, iyi ki bu bölgede böyle bir gazete var” dedi.

Emniyet Müdürü Karabulut’a; araştırmacı yazar Cemil Aydoğan  basılmış iki kitabını hediye ederken, Mehmet Çelik de yıllar öncesi bastığı  kitabını hediye etti Gazetemizin Mardin Temsilcisi ve fotoğraf sanatçısı Adnan Avuka da Türkçe, İngilizce ve Süryanice dillerinde basılmış “Benim hayatım” adlı kitabını hediye etti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42