banner6

"Mardin, yollarıyla örnek olacak"

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Mardin’de yol sorunu kalmaması için çalışmaların devam ettiğini söyledi ve ekledi;

‘’Mardin, yollarıyla örnek olacak’’

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Mardin Büyükşehir Belediyesi Artuklu merkezde yol çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Artuklu’da beton asfalt çalışmalarına başladıklarını söyledi. Kentte yolların yeniden yapılanması için çalışmaların devam ettiğini belirterek, ‘’Kent merkezinin de yollarda hak ettiği seviyeye gelmesi için çaba veriyoruz. Yeter ki vatandaşlarımız sabırlı olsun” dedi.

Yol çalışmalarını yerinde inceleyen, Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’a belediye daire başkanları ve personel de eşlik etti. Yapılan çalışma hakkında bilgiler alan Yaman, çevre esnafı ile de sohbet etti.

Burada bir açıklama yapan Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “İlimizin her yönüyle yaşanabilir olması hedefiyle projelerimizi hayata geçiriyoruz” ifadesini kullandı.

Havaların ısınmasıyla birlikte öncelikle kırsal mahallelerin yollarından başlayarak il genelinde tüm yolların en iyi hale gelmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Yaman sözlerine şöyle devam etti;

‘’Kış sezonunda personelimizle beraber ilimizin altyapı ve üst yapı çalışmalarının projelerini hazırlamıştık. Havaların ısınmasıyla birlikte öncelikle kırsal mahallelerimizin yollarından başlayarak il genelimizde tüm yollarımızın en iyi hale gelmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kent merkezimizin de bu bağlamda yollar konusunda hak ettiğini almasını istedik. Bugün de 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı etrafında sıcak asfalt çalışmalarını gerçekleştirdik.

Çalışmalarımız şimdiden vatandaşlarımızın takdirini kazandı. Bizler aynı zamanda şehrimizin alt yapı ve üst yapı çalışmaları için her bölgede çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Projelerimizi uyguluyor ve hayata geçiriyoruz. 800 bin nüfusu olan ilimizde her yönüyle vatandaşlarımızın mutluluğunu hedef alan bir çalışma yöntemi benimsedik.

Yapılan beton asfalt çalışmalarının Kızıltepe Kavşağı’nda başlayacak olan battı çıktı projesi esnasında trafiğin akması için önemlidir. Artuklu ilçe merkezimizden geçen önemli kavşaklarımız var. Özellikle Diyarbakır Midyat ekseninde 5 adet kavşağımız bulunmaktadır. Üniversite kavşağı daha önce bitmişti. Akabinde Hastane Kavşağı, Kızıltepe Kavşağı, Artuklu Belediyesi Kavşağı bulunuyor.

Bizim için önemli olan Kızıltepe Kavşağı’nda battı çıktı projesi çalışmaları başlıyor. Bunu yapabilmemiz için de şehir merkezindeki servis yollarının altyapısının düzenlenmesi gerekmektedir.

Burada yapılan çalışma bu bakımdan da önemlidir. Yaklaşık 6 ay sürecek Kızıltepe Kavşağı çalışmalarında bu sayede vatandaşlarımız minimum seviyede sıkıntı yaşayacaklar. Bundan sonra da kentimizin en iyi yerlere gelmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Mardin yollarıyla örnek olacak.”

 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2017, 17:58

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER