banner6

Mardin’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri 3 gün sürecek

Mardin’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli  Birlik Günü etkinlikleri 3 gün sürecek

ADNAN AVUKA

 

MARDİN (İLKHABER)-15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehit ve gazi ailelerine Valiliğin hazırladığı akşam yemeği polis evinde verildi.  Yemekten sonra başta Mardin Valisi olmak üzere ilin birçok daire amirleri ile ilçe belediye başkanlarının katılımı ile , 15 Temmuz Şehit ve Gaziler parkında, şehit ve gaziler anısına “ Basketbol Turnuvası” düzenlendi.

Mardin’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle çeşitli etkinler yapıldı. Polis evinde Şehit ve Gazi Ailelerine yemek verildi, etkinlik kapsamında Şehit ve Gaziler anısına 26 takımın katıldığı “Basketbol Turnuvası” düzenledi. Gazi ve şehit ailelerine polis evinde verilen yemeğe, Mardin Valisi Mustafa Yaman, 70. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Fedai Ünsal, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Ömerli Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ, Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, Dargeçit Belediye Başkanı Mehmet Cüneyt Aksoy,  Artuklu Üniversitesi Genel Sekreteri  Şahin Arpağ, 10 İlçe Kaymakamı ve kurum amirleri katıldı.

Vali Yaman ve Protokol üyeleri emeğe katılan şehit ve gazi aileleriyle ilgilendi, yemekten sonra hatıra fotoğrafı çektirildi. Protokol heyeti, gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Şehit ve Gaziler anısına 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında düzenlenen, 26 takımın katıldığı Basketbol turnuvasının startını verdi.

Selen kışlasında bulunan Şehitler Anıtına çelenk konuldu

Şehit mezarları ziyaret edilerek dualar okunup, çiçekler konuldu. Ardından, alışveriş merkezinde,  15 Temmuz Şehitler ve Milli Birlik Günü, temalı fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

Vali Mustafa Yaman”ın 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

Mardin Valisi Mustafa Yaman, yayımladığı mesajında  “15 Temmuz 2016’da ülkemiz, milletimize ve demokrasimize alçakça kast eden hain darbe girişimine maruz kalmıştır.

Türkiye’nin bağımsızlığını, kalkınmasını, hak ve adaletin sesi olmasını hazmedemeyen karanlık bir yapı ve onu teşvik eden işbirlikçileri, Sayın Cumhurbaşkanımızı, Türkiye Büyük Millet Meclisini, Güvenlik Kuvvetlerimizi, stratejik kurumlarımızı hedef alarak devletimizin yönetimini ele geçirmeye çalışmışlardır.

Milletimizin, tarihi boyunca hiçbir zorbaya teslim etmediği iradesini esir almayı ve insanımızı kendi şer emellerine boyun eğdirmeyi planlayan bu zalimler, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla korkusuzca meydanlara çıkan vatandaşlarımıza silah doğrultarak acımasızca saldırmışlardır. Kendi menfaatleri için başkalarının maşası olmayı marifet bilen FETÖ terör örgütü ve onun işbirlikçileri karşılarına ölüme meydan okuyan bir milletin çıkacağını hesaplamamışlardır.

Bu hain saldırı karşısında kendilerini tanklara, uçaklara, helikopterlere ve ateş kusan silahlara siper eden, iradesini zorbalara teslim etmeyen Aziz Milletimiz tarihin sayfalarına altın harflerle kazınacak bir Demokrasi Destanı yazmıştır. Bu destanı şanlı tarihimizin sayfalarına ekleyenleri unutmayacağız, unutturmayacağız.

Bu vesileyle, Başta 15 Temmuz’da şehit olan kardeşlerimiz olmak üzere tüm Şehitlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. Gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, kendilerine acil şifalar diliyorum. Milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkmak için meydanları dolduran Aziz Milletimizi ve Mardinli vatandaşlarımızı saygıyla selamlıyorum.” İfadelerini kullandı. Etkinliklerin 3 gün devam edeceği bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42