banner6

Mardin’de 15 Temmuz hazırlığı

15 Temmuz’un yıl dönümü nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de ‘Darbelere Geçit Yok” sloganı ile etkinlikler düzenlenecek.

Mardin’de 15 Temmuz hazırlığı

Mardin’de 15 Temmuz hazırlığı

 ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)- 15 Temmuz’un yıl dönümü nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi Mardin’de de ‘Darbelere Geçit Yok” sloganı ile etkinlikler düzenlenecek.

Mardin Valiliği tarafından kurulan 15 Temmuz Etkinlikler Komitesi çalışmalarını Ankara’dan gelecek yazıların değerlendirilmesi gibi konuları ele alarak çalışmalar bir iki gün daha sürebileceği açıklandı.

Valilik ve bazı STK tarafından yapılacak olan 15 Temmuz etkinliklerine katılmak için valiliği arayarak izin istedi.  Valilik yetkilileri” İzin diye bir şey yok. Herkes bu etkinliklere katılabilir. Bu bir milli harekettir.  Hain terör örgütü FETÖ darbesinin dünü nasıl ki bu ülkeye sahip çıkılmışsa yine bugünde aynen 15 Temmuz  gibi fikir, heyecan  ve hareketleri içindeyiz.”dediler.

Çeşitli etkinliklerle yapılacak olan 15 Temmuz etkinlikler Yenişehir 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında olacağı açıklandı. Çeşitli konserler ve konuşmacılarında yer alacağı etkinler Temmuz ayı boyunca devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2017, 17:14

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER