banner6

Mardin’de koronavirüs denetimleri

Mardin’de koronavirüse karşı tam kodro ile denetimler yapılıyor.

Mardin’de koronavirüs denetimleri

ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)-Mardin’de koronavirüse karşı tam kodro ile denetimler yapılıyor.

Başta Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mahmut Demirtaş Başkanlığı’nda  vali yardımcısı Birkan Tatlısöz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, İl Emniyet Müdürü  Muhattın  İlker Emir, İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz ve bazı  daire müdürlerinin katılımıyla kentte denetimler yapıldı.  Koronavirüs’e karşı alınması gereken tedbirleri  bizzat Vali Demirtaş vatandaşlara izah ederek gerekli önlemlerin alınmasının vatandaşların bir milli görevi olduğunu anlattı.

Vatandaşların ayakta sorunlarını dinleyen vali ve beraberindeki heyet bazı vatandaşları ve  çocukları maskesiz gören Vali Demirtaş, bu kişilere maske verdi. Anne ve babalara çağrıda bulunan Demirtaş, “Çocuk olsa bile dışarıya çıktığı  zaman maskesiz çıkarmayın”  dedi.

Eski Mardin Valisi Mustafa Yaman döneminde   eski karayolu parkı  karşısında yapılan üst geçit köprüsünü eleştiren vatandaşlar “ Sayın valim bir memuru köprünün yanında bırakın sabahtan akşama kadar bu köprüden kimsenin geçmediğini göreceksiniz. Halk arasında köprüye, “Ağlayan köprü” adı verildi. ” ifadelerini kullandılar.

Vali ve beraberindeki heyet şehir içinde çalışan  otobüsleri de denetleyerek tedbirlere uyulan şoförlere teşekkür etti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER