banner6

Mardin’de Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

Mardin’de  Polis Teşkilatının 174.  Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER)- Mardin’de polis teşkilatının 174. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi.

 Valilik Cumhuriyet alanında gerçekleşen törene Vali Yardımcısı Bahattin Çelik, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Kırklar Kilisesi Süryani  Başpapazı Gabriel Akyüz ve Süryani Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, gaziler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mardin Birinci Sınıf İl Emniyet Müdürü Hasan Onar’ın Atatürk anıtına çelenk bırakmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Açılış konuşmasını yapan Mardin İl Emniyet Müdürü Hasan Onar polis teşkilatının toplum güvenliği için önemini belirterek şunları söyledi:

“Bugün Türk Polis Teşkilatı olarak 174. kuruluş yıl dönümümüzü kutlanmanın gurur ve  mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sevinç bizimle paylaşma nezaketini gösteren sizlere şahsım ve personellerim adına  saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Güvenliğin sağlanması her devirde ve her toplumda diğer kamu hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde  yürütülebilmesi için  ihtiyaç duyulan en temel hizmetlerden biri olmuştur.

Üstlendiğimiz zorlu ve onurlu görevin sorumluluğunu kuruluş tarihimiz olan 10 Nisan  1845’ten itibaren şanla, şerefle taşımaktayız.

Teşkilatımız, insan hak ve özgürlüklerine gösterilen, hassasiyet ile güvenlik dengesini  sağlamak konusunda  ciddi bir vazife üstlenmektedir. Üstlenmiş olduğumuz zor fakat son derece şerefli  görevimizi yaparken amacımız, sürekli yenilenen görev anlayışıyla  ve kanunlardan  aldığımız yetkiyle  hukukun üstünlüğü ilkesine bağlı kalarak insan haklarına, temel hak ve  özgürlüklere saygılı bir şekilde huzurun inşası ve asayişin teminini sağlamaktır.

Sizlerin hakkıyla bütünleşmiş bir görev anlayışıyla ,her ne koşul ve gerekçeyle olursa olsun halkının huzur ve güvenliğini tehdit  eden hiçbir harekete katiyen müsamaha göstermeyeceğimize olan inancım tamdır.

Nitekim 15 Temmuz gecesi bunun en büyük örneğidir .Bu topraklarda  Çanakkale ruhunun hala taze olduğunu göstermiştir. Birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimiz güçlendikçe tüm sorunların üstesinden çok daha kolay geleceğiz.”

Tören yapılan çeşitli etkinliklerle son buldu.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 14:14

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42