Mardin’deki öğrencilere karne hediyesi

Mardin Valisi Ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman Öğrencilere “Karne Hediyesi olarak, yüzme havuzları ve buz pateni hediye ettik”

Mardin’deki öğrencilere karne hediyesi

ADNAN AVUKA MARDİN (İLKHABER)- Mardin Valisi Ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman Öğrencilere “Karne Hediyesi olarak, yüzme havuzları ve  buz pateni hediye ettik”

Mardin Valisi ve Büyükşehri Belediye Başkanı   Mustafa Yaman , “ Çocuk Gülerse Şehir Güler” anlayışı gerçekleştirdikleri hizmetlerle çocukların şehirde mutlu yaşadıklarını söyledi.

        

Mardin Valisi  ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, okulların yarıyıl sömestri tatiline girmesi ile öğrencileri mutlu edecek bir projeyi daha hayata geçirdi. Daha önce yaz aylarının öğrenciler ve çocuklar açısından güzel geçmesi için “Mahalleme Havuz Geldi” projesi ve birçok spor kursunun gerçekleştirilmesi sağlayan Vali Yaman, kış aylarında da çocukların kaliteli ve hoş bir zaman geçirmelerine imkan tanıyacak çalışmalara imza attıklarını belirtti. Vali Yaman Okay Yaşar Anadolu Lisesi Spor Salonunda kurulan buz pistinin bir ay boyunca çocukları ağırlayacağını söyledi.

                                                

YAZIN HAVUZ KIŞIN İSE BUZ PİSTİ

                

Vatandaşlar ise, “Birkaç yıl öncesine kadar suyu olmayan ve bu nedenle birçok devlet memurları tayınlarını başka illere çıkarırken bugün ise Mardin de yaptırılan buz pateni tören ile hizmete açılması 15 yıl öncesi hatırlayanları “ Hey gidi dünya hey 15 yıl önce içme suyumuz bile yoktu bugün ise Buz patenine kavuşan Mardin ne mutlu bu öğrencilere” şeklinde ifadeler kullandı.

 

Törende konuşan  Vali Yaman,  çocuklara daha önce buz pisti sözü verdiğini hatırlatarak“Geçen seneki yaz tatilinden önce gençlerimize mahallelerine havuz gelecek demiştik. 14 portatif havuz ile yavrularımızı mutlu ettik.  “Çocuk gülerse şehir güler” dedik ve bununla ilgili projeler geliştirdik. Yüzme havuzlarının ardından yüzme takımlarını çıkardık. Bir erkek ve bir kız yüzme takımımız var.Yazın havuz kışın ise buz pisti olsun istedik ve hemen harekete geçtik.  Bu çalışmayı zamanla diğer ilçelerimize de yapmak istiyoruz. Buz Pateni Federasyonu da bizleri destekledi. Federasyonumuz milli  takım sporcularıyla  yanımızda bulunmaları bizleri mutlu etti” dedi.

                          

BÜTÇEMİZİ DAĞA TAŞA DEĞİL HALKIN VE GENÇLER İÇİN HARÇIYORUZ

Büyükşehir Belediye bütçesinin her kuruşunun Mardin’e hizmet olarak geri döndüğü belirten  Yaman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Büyükşehir Belediye bütçemizi arttırdık. Bütçemizi dağa taşa değil, çocuklarımız için, gençlerimiz için, hemşerilerimiz için harcıyoruz. Şehrimizde ne ihtiyaç var ise o ihtiyaçları gideriyoruz. Aslında olağan belediyeciliği biz yapıyoruz. Olağan üstü belediyecilik bundan önce hizmet yapılmayan belediyeciliktir.  Bundan sonra yine hemşerilerimiz için çalışmalarımız devam edecek. Bu vesileyle bizden desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımıza, milletvekillerimize, hükümetimize ve devletimize teşekkür ediyorum

 

  

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu  Bu büyük anlam taşıyan ve genç çocuklarımızı sevindiren buz pateni nedeniyle Mardin de bir ilkin yaşandığını söyledi. Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, “İlk olan şeyler her zaman tetikleyici olur ve heves arttırır. Mardinli çocuklarımızın yeni bir sporla tanışması hepimiz için çok önemlidir. Bu şehirde çok kıymetli çalışmalar yapılıyor. Gençlerimizin bu şekilde çalışmalar ile önemli başarılara imza atacağına inanıyoruz valimizi tebrik ediyorum çok güzel bir proje ile çocukların bu güzsel tatiline büyük bir sevinç ile karşıladılar bu hizmetler devam edecektir “ diye konuştu.

         

 Buz Pateni Federasyonu As Başkanı Fehmi Tekelioğlu, yapılan çalışmanın buz  pistine olan ilgiyi artıracağını söylerken, pistin kurulmasında emeği olan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yamana teşekkür etti

         

Açılışta Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Milletvekili Orhan Miroğlu, Artuklu İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Şakir Öner Öztürk, Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri, Büyükşehir Belediyesi  Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şeyhmus Sümer kurdeleyi keserek hayırlı olsun dileğinde bulundular.

 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2018, 16:03

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2