banner6

Mardin’den Kastamonu’ya 17 tır gıda yardımı

​​​​​​​Mardin Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasında selden etkilenen Kastamonu'ya, içerisinde gıda malzemesi ve giyecek olan 17 TIR, düzenlenen törenin ardından yardımzedelere gönderildi. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Demirtaş, herkese yardın eden Mardin halkına teşekkür ettiğini belirtti.

Mardin’den Kastamonu’ya  17 tır gıda yardımı

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Mardin Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan yardım kampanyasında selden etkilenen Kastamonu'ya, içerisinde gıda malzemesi ve giyecek olan 17 TIR, düzenlenen törenin ardından yardımzedelere gönderildi.

Törene Mardin valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, Dargeçit Belediye Başkanı M.Cüneyt Aksoy ilçe kaymakamları, AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç ve İş İnsanları katıldı..

Mardin Müftüsü Ali Hayri Çelik, dua yaparak 17 tır dolusu gıda ve giyecek malzemeleri Kastamonu’ya gönderildi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Demirtaş, herkese yardın eden Mardin halkına teşekkür ettiğini belirtti. Demirtaş “Valilik ve Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde selin vurduğu bölgeler için başlatılan yardım kampanyasına Mardinliler yoğun ilgi gösterdi. Ülkemizin, milletimizin başı sağ olsun. Allah memleketimizi ve milletimizi bu tür acı felaketlerden korusun. Kampanyaya katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum. Bu kapsamda, içerisinde 357 ton un, 25 ton makarna, 25 ton bulgur ve çok sayıda giyecek olan 17 TIR, düzenlenen törenin ardından Kastamonu'ya uğurlandı” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42