Mardinli Marilyn hayvan dostu

Mardin’de yaşayan ve Marilyn Monero’ya berzerliğiyle dikkat çeken bu nedenle de Mardinli Marilyn olarak anılan Melek Akarmut, Üçyol çarşı mevkisinde çalıştırdığı iş yerinde kedi ve köpeklere olan sevgisi takdire yaşan görülüyor. Mardinli Mairlyn kazancının büyük kısmını ise hayvanlar için harcıyor.

Mardinli Marilyn hayvan dostu

ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)-  Mardin’de yaşayan ve Marilyn Monero’ya berzerliğiyle dikkat çeken bu nedenle de Mardinli Marilyn olarak anılan Melek Akarmut,  Üçyol çarşı mevkisinde çalıştırdığı iş yerinde kedi ve köpeklere olan sevgisi takdire yaşan görülüyor.  Mardinli Mairlyn kazancının büyük kısmını ise hayvanlar için harcıyor.

 

Hayvan sevgisinin bir insanlık göstergesi olduğunu vurgulayan Melek Akarmut, hayvan sevgisi hakkında düşüncelerini şöyle anlattı:

 “Ben hayvanları çok severim. İnsanlar da birer candır,  bunlar da birer candır. Bu  canlara  görüldüğü yerlerde şefkat ve ilgi gösterilmelidir. Ben  şuanda yeni doğmuş ve sokaklarda gördüğüm kedi yavrularına sütlü mama  vererek besliyorum. Bu bana çok  ama çok büyüm mutluluk veriyor. Hele kedinin ağzına  biberonla mama  verdiğim zaman nasıl  sütünü içiyor görmek  lazım. Hangi hayvan  türü olursa olsun ilgi göstermemiz  gerekir, bunlar için ayetler bile yazılmıştır, Ben insanlığım gereği  görevimi yapıyorum, Allah herkese bu  insani görevi yapmayı nasip  etsin.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2