banner6

Mart ayında 2 bin 237 araç trafikten men edildi

Mart ayında 2 bin 237 araç trafikten men edildi

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da Mart ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 2 bin 237 araç trafikten men edildi, 427 sürücünün ehliyetine el konuldu.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Jandarma Trafik Komutanlığı ekipleri tarafından denetimler yapılmaya devam ediyor. Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Adana Valiliği gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2019 yılı Mart ayı içerisinde toplam 260.347 araç kontrol etti.

Mart ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 2 bin 237 araç trafikten men edilmiş, 427 sürücünün ehliyetine el konuldu. Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2019 yılı Mart ayı içerisinde kent sınırlarında toplam; 601 maddi hasarlı, 405 yaralamalı, 4 ölümlü olmak üzere toplam 1.010 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda  597 vatandaş yaralandı. 4 vatandaş ise hayatını kaybetti.

Konuyla ilgili Adana Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır.”

 

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2019, 12:28

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER