Meclis’te Cumhur İttifakı kaynaşması

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Cumhur İttifakı kaynaşması objektiflere takıldı.

Meclis’te Cumhur İttifakı kaynaşması


 

 

Bayram BULUT/ÖZEL

 

ADANA (İLKHABER)- Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde Cumhur İttifakı kaynaşması objektiflere takıldı.

 

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne gelen Ak Partili Ozan Gülaçtı, MHP saflarına oturarak ilginç bir görüntü oluşturdu. MHP’li Ramazan Akyürek ve Ozan Gülaçtı’nın yan yana oturması Cumhur İttifakı kaynaşması şeklinde yorumlandı.

 

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi’nde özel halk otobüslerine destek konusu komisyona sevk edildi. Yıllardan beri Özel Halk Otobüsleri şoförleri tarafından ücretsiz pasoları olduğu için otobüslere alınmayan, binenlere aşağılayıcı hareket ve sözler kullanılan 65 yaş üstü yaşlılar, şehit yakınları ve gaziler için devlet tarafından özel halk otobüslerine aylık 1000 lira gibi bir rakam ödeniyor. Ancak buna rağmen yaşanan sorunlar devam ediyor.

 

TEKLİF MADDESİ

Son olarak ise Adana Büyükşehir Belediyesi Meclisi oturumunda halk otobüslere destek amaçlı bir gündem maddesi teklifi yer aldı. Gündem maddesinde, “Şehiriçi toplu taşıma faaliyeti yapan ve ücretsiz taşıma hizmeti veren araç sahiplerine gelir desteği yapılmasına ait teklif” konusu ele alındı.

 

OLUMLU SONUÇ ÇIKARSA

Bu teklif ile toplu taşıma esnafının yaşadığı sıkıntıları aşması için Büyükşehir Belediyesi’nce “ücretsiz taşıma hizmeti” veren Özel halk otobüsçülerine gelir desteği verileceği öğrenildi. Teklif yapılan oylamada ilgili komisyona havale edilirken olumlu sonuç çıkması durumunda özel halk otobüslerine araç başı belirlenecek miktarda bir ödeme yapılmasının söz konusu olacağı öğrenildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 12:35

emre


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2