banner6

Mecliste Kerbela Şehitleri anıldı

Seyhan Belediye Meclisi Ağustos Ayı oturumu gerçekleşti. Meclis 1. Başkanvekili Yasemen Çelik başkanlığında gerçekleşen oturumda, “Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilmesinin 1381. Yılı” konuşuldu.

Mecliste Kerbela Şehitleri anıldı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Seyhan Belediye Meclisi Ağustos Ayı oturumu gerçekleşti. Meclis 1. Başkanvekili Yasemen Çelik başkanlığında gerçekleşen oturumda, “Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilmesinin 1381. Yılı” konuşuldu.

 Gündem dışı konuşan Meclis Kâtibi ve CHP’li Gülcan Bingöl, hicri yeni yılın hayırlara vesile olmasını diledi.  Ayrıca Muharrem ayının ilk gecesi, matem orucumuzun ilk günü olduğuna dikkat çeken Bingöl, Hazreti Muhammed'in torunu Hazreti Hüseyin ve yakınlarının Kerbela'da şehit edilmesinin 1381. yılına girildiğine dikkat çekti.

Tarihin farklı zamanlarında, farklı bölgelerde insanlara karşı yapılan katliamların olduğunu hatırlatan Bingöl, “Bizler, dini, dili, ırkı ne olursa olsun her türlü zulmün ve nefretin karşısındayız. Bizler topluma karşı kin ve nefret tohumlarını eken değil, ayrımcılığı değil, sevgiyi, saygıyı, birliği ve kardeşliği savunan kişileriz. Biz bu güzel ülkede beraberce, dostça, huzur içinde yaşamak isteyen bir toplumuz Felsefemiz; “Eline, beline, diline sahip ol. Dünya malına tapma, doğruluktan sapma, gördüğüne bin katma, görmediğine kulp takma. Güçlünün yanında yer alıp yoksulu ezenlerden olma. Bilime uyan, karanlığı kovan, ışığa koşan olanlardan ol. Bu düşüncelerle, saltanata biat etmeyen haksızlık karşısında direnen Hz. Hüseyin’e selam olsun, Ehl-i Beyt’ine selam olsun. Ehl-i Beyt'i sevenlere selam olsun. Kerbela şehitlerimizi rahmetle anıyor, matemi yüreğinde hisseden herkesin, tutacağı oruçları, dağıtacağı lokmaları, yapacağı ibadetleri, hak katında kabul olmasını temenni ediyorum.”  dedi.

Daha sonra gündemlere geçildi. Maddeler gerekli karara bağlandı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER