“Medya Ve Mülteciler Basın Buluşması” sona erdi

Ankara’da bir otelde yapılan “Medya ve Mülteciler Basın Bulaşması” son buldu.

“Medya Ve Mülteciler Basın Buluşması” sona erdi

ADNAN AVUKA

 

 

MARDİN (İLKHABER)- Ankara’da bir otelde yapılan “Medya ve Mülteciler Basın Bulaşması” son buldu.

 

 

“Medya ve Mülteciler Basın Bulaşması”nın ikinci gününde yapılan  sunumlarda , “Mülteci ve Sığınmacılar Üzerindeki Çözüm, Medya ve Etik, Foto Muharbirleri Gözünden Mülteciler, Mülteciler, Çocukları ve Medya, Türkiye Medyasında Göç ve Mültecilerin Yeri, UNFPA İnsani  Yardım  Programı ve Medya, Toplumsal Cinsiyet ve Medya” konuları  işlendi.

 

 

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen gazeteciler burada mülteciler konusunda görüş alış verişinde bulundu. Bazı basın mensupları Türkiye’de Mültecilerin durumlarının iyi olmadığı iddia ederek, durumun düzeltilmesini talep etti. Bazı basın mensupları ile özellikle Mardin’den gelen basın mensupları ise, söylenenlerin tam tersi görüş bildirerek şu ifadelere yer verdi;  “Bugün  Mardin’de yaşayan Suriye  uyruklu vatandaşlar, Türk vatandaşlarından daha rahat ve daha huzurlu bir yaşam sürmektedirler Bunun bir örneği ise Suriyeli çocukların okullara gitmesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin  kendilerine verdikleri giyim vesaire örnek olarak görülebilir”

 

 

Medya ve Mülteciler Basın buluşmasında Haber Türk yazarı Muharrem Sarıkaya “ Medya ve Etik”,  Reuter Ajansı Foto Muhabiri Ümit Bektaş, “Foto Muhabirin Gözünde Mülteciler”, Unicef Türkiye İletişim Bölüm Başkanı Sema Hosta, ”Göç, Mülteciler, Çocuklar ve Medya”, Kanal D Ankara Temsilcisi Ercan Gürses ve Giobal Haber Ajansı Ankara temsilcisi Faruk Demirel, ”Türkiye Medyasında Göç Mültecilerin Yeri” konularını anlattı. Toplantının son bölümünde ise Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Dr. Ayşad Güdekli ve Unfpa Türkiye İletişim Uzmanı Çelik Özüduru  haber, röportaj ve yazılı medya konusunda geniş bilgiler verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2018, 13:32

nurten


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2