banner6

Mehmetçikler 35 yıl aradan sonra yeniden buluştular

Mehmetçikler 35 yıl aradan  sonra yeniden buluştular

ADNAN AVUKA

 

MARDİN (İLKHABER)-  Mardin’de 1984-87 yılları arasında Midyat Jandarma Komando  Komutanlığında vatani görevini yapan askerler, 35 yıl sonra 3’üncüsünü düzenledikleri geleneksel buluşma için Mardin’e geldi.

Mardin’in Midyat İlçe Jandarma  Komanda Komutanlığında 1984-87 yılları arasında vatani görevini yapan askerler, aradan geçen 35 yıla rağmen birbirlerini unutmadı. Vatan nöbetinde tanışan askerler, bu yıl 3’üncüsünü düzenledikleri etkinlikle Mardin’de bir araya geldi.

 35 yıl sonra Mardin’e gelen ve güvenlik güçlerine moral olmak isteyen askerler, Önce Mardin Valiliğine gelerek Vali Yardımcısı Çoşkun Öztürk’ü ziyaret etti ve daha sonra Mardin il jandarma Komutanı Tugğeneral  Halil Şen ve daha sonra Mardin özel hareket şubesini ziyaret ettiler

Türkiye’nin değişik illerinden gelen  Mardin’e gelen 100 asker eşleri ile birlikte  Özel Harekat Şube Müdürlüğünü ziyaret etti.  Heyet, geçen hafta şehit olan Özel Hakaret Şube Müdürü Tufan Kansuva için dua okudu ve  görev yapan güvenlik güçlerine destek vermek için ziyareti gerçekleştirdiklerini bildirdi.

1985 ve 1987 yıllarında Midyat’ta jandarma komando olarak görev yapan Ercan Kanmaz, “Vatanımızın, bayrağımızın bir olduğu ve başka şansımızın olmadığı bu coğrafyada huzur ve kardeşlik içinde yaşamak zorundayız. Başka çaremiz yok, biz 35 yıl sonra bunu herkese göstermek için böyle bir etkinlik düzenledik. Şehit Özel Harekat Müdürü Tufan Kansuva’yı andık ve güvenlik güçlerinin yanında olduğumuzu göstermek ve moral vermek istedik. Her zaman göreve hazır olduğumuzu bildirmek istedik” diye konuştu.

Asker arkadaşları, konuşmaların ardından Özel Harekat Şube Müdürlüğünde şehitler için Fatiha okuyarak görev yapan polisler ile bir araya geldiler.

Aileleri ile birlikte Mardin’e gelen askerler bugün de Midyat’ta görev yaptıkları birliği ziyaret ederek görev yapan güvenlik güçleri ile bir araya gelecek.

  35 yıl öncesi Midyat Komanda birliğinde askerlik yapan Mehmetçikler Valilik ve İl jandarma Komutanlığında yaptıkları konuşmalarda ise   bugün dahi ellerine silah alıp vatanı korumak için terör örgütüne karşı çıkabileceklerini belirttiler

Vali Yardılcısı Çoşkun Öztürk ve İl jandarma Komutanı Tugğeneral Halil Şen iye yaptıkları konuşmalarında “ Bu memleket sahipsiz değildir. Düşünün 35 yıl öncesi Mardin Midyat ilçesinde askerliklerini komando olarak yapan kardeşlirimize terörü lanetleyip burada görev yapan bizlere moral vermeye geldiler, hepsine teşekkür ediyoruz” dedi.

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER