Mehmetçikler teskere aldı

Mehmetçikler teskere aldı

Adnan AVUKA

 

MARDİN (İLKHABER) - 15 günlük paralı askerlik yapan Mehmetçikler terhis olup ailelerine kavuştular.

Mardin Komando Tugay Komutanlığı’nda kısa dönem askerlik yapan Mehmetçikler aileleri gözü önünde yemin merasimi yapıp terhis teskeresini aldılar. Mardin Tugay Komutanlı’ğın bir kışlasında yapılan yemin marasiminde Mardin İl Jandarma Komutan yardımcısı Kızıltepe Jandarma Komutanı Albay Mustafa Gökgöz, Kızıltepe Jandarma Komutanı J.Binbaşı Levent Birsin ve asker aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşından sonra  günün anlam ve önemi belirten konuşma yapan Kızıltepe Jandarma Komutanı Binbaşı Levent Birsin askerliğin önemine değindi. Birsin, “Her ne kadar kısa bir zaman içinde askerlik yapılmışsa bile Mehmetçiklerimiz askerliği son noktasına kadar öğrendi” dedi.

Kısa dönem askerliğini yapan Mehmetçiklerde askerlik anında başarı gösteren birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü’ye çeşitli ödülleri verildi. Mehmetçikler aileleri ile sarılarak hasret giderip hatıra fotoğrafı çektirdiler.

MESUT YILMAZ’IN YEĞENİ  KISA DÖMENLER ARASINDA YER ALDI.

Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın ağabeyi Turgut Yılmaz’ın oğlu 15 günlük kısa dönem askerliğini yaptı. Yemin merasimine katılan Turgut Yılmaz ve eşi oğullarına sarılarak hasret giderdiler. Oğlunu gören Turğut Yılmaz, “Bak askerlik sana yakışmış iyide kilo vermişsin” diye espri yaptı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2