Mekke'nin fethi coşkuyla kutlandı

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adana Şubesi Mekke'nin Fethi'nin 1386. yılını kutladı. Etkinlikte coşkulu anlar yaşandı.

Mekke'nin fethi coşkuyla kutlandı

Mekke'nin fethi coşkuyla kutlandı

 

 

ADANA(İLKHABER) – Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adana Şubesi Mekke'nin Fethi'nin 1386. yılını kutladı. Etkinlikte coşkulu anlar yaşandı.

Mekke'nin Fethi'nin 1386. yılını Türkiye'nin farklı noktalarında kutlayan AGD, Adana'da da Menderes Spor Salonu’nda Fetih ile ilgili bir etkinlik kutladı.

Program Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. AGD Adana Şube Başkanı Abdulaziz Kıranşal açılış konuşması yaptı ve Türkiye'nin 60 noktasında bu kutlamaları yaptıklarını söyledi.

Salonun hıncahınç dolduğu programda sunucu tarafından sık sık izdiham anonsları yapıldı. Salona giremeyen vatandaşlara ise dev ekran vasıtasıyla etkinlik izlettirildi.

Selamlama konuşmasının ardından Mısır 'dan gelen Hafız Mısırlı Ömer Abdulkadir salondaki binlerce insana Kur'an-ı Kerim ziyafeti sundu. Derneğin çalışmalarının anlatıldığı sinevizyon gösterisinin ardından, Hz. Muhammed’i  konu edinen şiirler okundu, şehitler için  dua edildi.

AGD Adana Şubesi Başkanı Kıranşal, daha sonra yaptığı konuşmada ise şunları söyledi:

“ Hiç bir emperyalist ülkenin önünde diz çökmeyeceğiz. 15 Temmuz’da beceremediler hiç bir zaman beceremeyecekler. Avrupa birliğinin kapısında 54 yıl bekledik. Âmâ nafile. Erbakan hocamızın dediği gibi gavurdan dost, domuzdan post olmaz. Yılbaşı etkinliği adı altında, her yıl zinanın, kumarın, alkolün meşru gösterilmeye çalışıldı. Günümüzde haramların meşrulaştığı, günahların artık açık bir şekilde işlenir hale geldi. Ülke olarak hedefimiz yetişen yeni neslin haram ve helal korkusunu bilen, ülkesi ve milleti için mücadele eden bir nesil yetiştirmektir.”

Şam Alimler Birliği sorumlusu Usame Er Rifai, Filistin Alimler Birliği sorumlusu Prof. Dr. Nevvaf Tekruri, Uluslararası Müslüman Alimler Birliği Türkiye Sorumlusu Abdulvahhab Ekinci de etkinlikte bir konuşma yaptı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2017, 15:54

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2