banner6

Memur Sen’den suç duyurusu

Memur-Sen Adana İl Temsilciliği, TSK'dan emekli 104 amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili gece yarısı bildiri yayınlamasının ardından sabah saatlerinde bildiriye tepki gösterip suç duyurusunda bulundu.

Memur Sen’den suç duyurusu

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Memur-Sen Adana İl Temsilciliği, TSK'dan emekli 104 amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili gece yarısı bildiri yayınlamasının ardından sabah saatlerinde bildiriye tepki gösterip suç duyurusunda bulundu.

Adana Adliyesi önünde bir araya gelen Memur-Sen Adana İl Temsilciliği üyeleri, bildiriye tepki göstererek suç duyurusunda bulundu ve ardından basın açıklaması yaptı. Suç duyurusunun öncesinde basın mensuplarının karşısına geçen Memur-Sen İl Temsilcisi Mehmet Sezer, bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları rütbeleri ellerinden alınarak o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazların sona erdirilmesi gerektiğini belirtti.

“MUHTIRA ÇAĞRIŞIMLI” BİR AÇIKLAMA

Sezer, yayınlanan bildiride Kanal İstanbul ve Montrö anlaşmasına dair cümleler üzerinden “fikir beyanı” adı altında çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklare ettikleri “muhtıra çağrışımlı” bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan etmiş olduklarını söyledi.  Milletin inancından, iradesinden, medeniyet değerlerinden kopmuş, millete yabancılaşmış bir zihniyetin taşıyıcısı olan bu asker emeklilerinin aktif görevde oldukları dönemde neye hizmet ettiklerinin herkesçe bilendiğini vurgulayan Sezer sözlerini şöyle sürdürdü;

GECE YARISI DEKLARE ETTİLER

 “Deniz kuvvetleri emeklisi” sıfatıyla yayınladıkları bildiri içerik itibariyle göstermiştir ki bunlar olsa olsa “amiral eskisi”dir. Eski düzenin kafasını konuşturan bu 104 vesayet mankurtu; Kanal İstanbul ve Montrö anlaşmasına dair cümleler üzerinden “fikir beyanı” adı altında çeşitli iletişim kanallarından gece yarısı deklare ettikleri “muhtıra çağrışımlı” bir açıklamayla siyasete ve millet iradesine müdahale etme niyetlerini beyan etmişlerdir”

TAHAMÜL YOKTUR

Bu milletin bırakın açıktan darbe çağrısına, iradesine yönelik hiçbir vesayet imasına dahi tahammülü olmadığını vurgulayan Mehmet Sezer, "15 Temmuz’da kursaklarında kalan heveslerini FETÖ ayarlı açıklamanın satır aralarına gizlenmiş bir şekilde görüyor, kirli niyetlerini not ediyoruz. 15 Temmuz gecesi bütün vahşetiyle uygulanan ihanet planlarının milletimizin çelik göğsüne çarparak nasıl suya düştüğünü hatırlatıyor, bu açıklamayla aşikâr edilen kirli niyetlerin de aynı şekilde milletin maşeri vicdanında mahkûm edilerek tarihin kirli sepetine gönderildiğini, gönderileceğini ilan ediyoruz" diye konuştu.

KANLA İMZALANMIŞ BİR AHİTTİR

Darbenin kendisi bir yana imasına dahi tahammülün olmadığını hatırlatan Sezer, “Bütün darbe heveslileri, vesayet sevdalıları bilmelidir ki, 250 şehidimizin kanıyla 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı yazılan manifesto bu ülke için sadece bir milat değil, kanla imzalanmış bir ahittir. Bizler, darbenin kendisi bir yana imasına dahi tahammülümüzün olmadığını; şehitlere verdiğimiz ahdimizin arkasında, millet iradesinin yanında, darbelerin ve ihanetin karşısında durmaya devam edeceğiz.”  ifadelerini kullandı.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDULAR

81 ilde Memur Sen olarak suç duyurusunda bulunduklarını kaydeden Sezer, “Türkiye artık darbecilerden hesap sorulan bir ülkedir. Memur-Sen olarak 81 ilde milletin iradesine karşı bir müdahale hevesi olarak gördüğümüz bu meş’um açıklama ve o açıklamaya imza atanlar hakkında suç duyurusunda bulunduk. Millet olarak, irademize uzanmak isteyen elin ve arkasındakilerin ortaya çıkarılmasını, yargılanmasını, cezalandırılmasını istiyoruz. Vesayet sevdalılarına hadleri bildirilmeli, darbe heveslileri yargı önünde hesap vermelidir. Öte yandan bu bildiriye imza atanların siyasete müdahale aracı olarak kullandıkları rütbeleri ellerinden alınmalı, o rütbeler üzerinden elde ettikleri kazanç ve imtiyazlar sona erdirilmelidir.” Dedi.

 Açıklamanın ardından 104 emekli amiral hakkında Adana Adliyesi’ne giren Memur Sen’liler suç duyurusunda bulundu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42