banner6

Mercimek: Keşmekeş görüntü sürüyor

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkan Vekili Recai Mercimek, İsmet İnönü Parkı ve çevresinin keşmekeş durumda olduğunu ve ivedilikle buraya bir şeyler yapılması gerektiğini anlattı.

Mercimek: Keşmekeş görüntü sürüyor

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Adana Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkan Vekili Recai Mercimek, İsmet İnönü Parkı ve çevresinin keşmekeş durumda olduğunu ve ivedilikle buraya bir şeyler yapılması gerektiğini anlattı.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı oturumunda söz alan Adana Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkan Vekili Recai Mercimek, kentin sorunlarına dikkat çekti. Özellikle kent merkezinde bulunan İsmet İnönü Parkı’na dikkat çeken Yıldırım, bu parkın içerisine ailelerin giremediğini çevresinde ise yayaların karşıdan karşıya geçemediğini vurguladı.

İŞGAL ALTINDA

Parkın işgal altında olduğunu belirten Mercimek, “İnönü Parkını defalarca gündeme getirdik ama hala İnönü Parkı’nda herhangi bir değişiklik yok. Orada ki trafik devam ediyor. Seyyar satıcılarla ismine yakışır olmayan bir park haline gelmiş. Seyyar satıcılar dolu. Normal aileler parkın içine giremiyor. Bu vesileyle oraya da bir el atılması gerekli.” dedi.

OTOPAKIN GİRİŞİ VAR ÇIKIŞI YOK

Merkez Caminin önünde bulunan yer altı otoparkı konusuna vurgu yapan Mercimek, “Adana bu Merkez Cami’nin altında bir otopark var aşağı yukarı 3000 tane araba var. Ya bu otopark neye yarıyor?. Yani bu şimdi atıl bir vaziyette duruyor. Belediye Diyanet’e kiraya vermiş boş duruyor. Bir tek girişi var, çıkışı yok. Reşatbey’den giriş yapıldıktan sonra çıkışı olursa, hiç olmazsa hareketli bir duruma gelir.  Adana’nın en azından trafik sorunlarını halledebilir diye düşünüyoruz.” diye konuştu.

AKIBETİ NE OLACAK?

Mercimek kendisine gelen soruları da yönelterek, “ Buna da bir göz atmak lazım diye düşünüyorum çünkü dün bir yer de konu oldu büyük bir topluluk içerisinde bana sordular bende hakikaten bunu mecliste gündeme getirme gereği duydum onun için aktarmak isterim. Stat yıkıldı, stat ile ilgili Merkezi Hükümetimizden Belediyemize gelen herhangi bir teklif var mı? şöyle yapalım, böyle yapalım veya görüşünüz nedir? , teklif var mı?, yok mu? onu da bilmemizde fayda var. 

  Belediyeye sorulan bir soru var mı, sizden taraf bir görüş var mı diye onu soruyorum. Şimdi Galeria var Sayın Başkanım, Galeria’da Büyükşehir Belediyemizin 160 Dönüm’e yakın arsası var. Galeria’da neler yapılıyor. Burada bazı tesisler var atıl vaziyette duruyor. Burası şehrin göbeği burası Adana için eğlence merkezi olamaz mı veya bu şekilde organize edilemez mi? Yani böyle bir düşünce olmasında fayda var. Hakikaten orada derme, çatma şeyler yapılmış ama nehirin kenarında Adana’nın en güzel yerinde 160 bin metre kare var.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42