Merkez Park’ta köpek dehşeti

Başıboş köpekler Adana Merkez Park’ta dehşet saçmaya devam ediyor.

Merkez Park’ta köpek dehşeti

Merkez Park’ta köpek dehşeti

ÖZEL HABER

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Başıboş köpekler Adana Merkez Park’ta dehşet saçmaya devam ediyor. Toplu halde vatandaşlara saldıran köpekler, civarda yaşayanların korkulu rüyası haline geldi. Son olarak yaşlı bir adama saldıran köpekleri, parkta görevli özel güvenlik görevlileri son anda fark ederek olası bir facianın yaşanmasını engelledi.

Adana Merkez Park’ta başıboş gezen bir köpek parka gelen vatandaşlara saldırıyor. Başıboş köpeğin son olarak saldırdığı kişi ise Müslüm Balkarkaya oldu. Bir arkadaşının cenazesine katılmak üzere Yüreğir İlçesi 19 Mayıs Mahallesi’ne giden Balkarkaya, geri dönüşte elektrikli bisikletiyle Merkez Park içerisinde gelmeye karar verdi. Park çıkışına yaklaşan Balkarkaya’nın kullandığı elektrikli bisiklete köpek saldırdı. Kulağında küpesi olmadığı görülen köpeğin saldırmasıyla diğer köpeklerde yaşlı adama saldırdı. Bisikletinin kontrolünü kaybeden Müslüm Balkarkaya yere düştü. Yere düşen adama köpekler zarar vermesine güvenlik görevlileri engel oldu. Anında olay yerine gelen güvenlik görevlileri köpekleri güçlükle uzaklaştırdı. Güvenlikçiler tarafından korumaya alınan yaşlı adamın düşmenin etkisiyle bacağı incindi.

BENİ GÜVENLİK GÖREVLİLERİ KURTARDI

Başından geçen olayı anlatan Müslüm Balkarkaya, kendisinin bir arkadaşının cenazesinden eve gitmek üzere yola çıktığını ve kısa yol olduğu için bisikletiyle Merkez Park içerisinde geçmek istediğini söyledi. Parktan çıkmak üzereyken kendisine bir anda bir köpeğin saldırdığını aktaran Balkarkaya, “Birinci köpeğin saldırmasıyla diğer köpeklerde ardından bana saldırmaya başladı. Korktum ve bisikletimle yere düştüm. Köpekler tam beni ısıracakken Allah razı olsun, güvenlik görevlileri gelip köpekleri kovaladı. Onlar olmasa beni ısıracaklardı. Bana ilk saldıran köpeğin kulağında küpesi  yoktu” dedi.

KUDUZ OLSA HESABINI KİM VERECEK

Parka gelen vatandaşlar da bu köpeğin kendilerine saldırdığını anlatarak, yetkilileri göreve davet etti. Kulağında küpesi bile olmayan ve herkese saldıran bu köpeğin kuduz olması durumunda büyük tehlikelerin oluşabileceğini dile getiren vatandaşlar, “Bize saldırdı. Köpeği taş atarak uzaklaştırmak istedik. Bu kez bazı hayvan severler bize tepki gösterdi. Bu köpeğin yakalanarak gerekli işlem neyse onun yapılmasını istiyoruz. Zaten tek sorun burada değil aslında. Çocuklarımız park civarındaki okullara gidiyor. Sabah erken saatlerinde gittikleri için burada çok sayıda köpekler bir arada gezerek öğrencilere saldırıyor.” ifadelerini kullandılar.

ÇOCUKLARIMIZI KÖPEKLER Mİ PARÇALASIN?

Çevre yolunun üzerinde bulunan sokak lambalarının yanmadığını ileri süren vatandaşlar, “Çocuklarımız dediğimiz gibi sabah erken okula gidiyor, akşam geç saatte çıkıyor. Köpeklerde bu karanlıkta resmen çete şeklinde dolaşıyorlar ve önüne gelene saldırıyorlar. Çocuklarımızı bu yoldan ve park içerisinden gidip gelmemeleri konusunda uyarıyoruz. Ancak geçenler bu sorunu her gün yaşıyorlar. Korku içerisinde okullarına gidip geliyorlar. Yetkililere sesleniyoruz, burada bir çocuğumuzu köpekler parçaladıktan sonra mı çözüm arayışına geçilecek. Bir an önce gerekli önlemin alınmasını istiyoruz” diye konuştular.

2011 YILINDA 4 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU ISIRMIŞTI

2011 yılında da yine Merkez Park içerisinde başı boş gezen köpekler bakıcısıyla oyun oynayan 4 yaşındaki Y.E.’ye saldırmış kalçasından ısırmıştı. Yaralanan çocuk Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi edilmiş, bakıcısı ise çocuğu köpeğin ısırdığını görmesinin ardından şoka girmişti. Olayı gerçekleştiren köpekler belediye ekipleri tarafından yakalanmaya çalışılmış, başarılı olunamayınca uyuşturucu iğne silahıyla vurulmuş yakalanıp götürülmüştü. 2011 yılından bu yana çeşitli zamanlarda aynı park içerisinde sıkça benzeri vakaların gerçekleştiği belirtiliyor.

  

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2017, 16:57

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2