banner6

Mersin Büyükşehir Belediyesi, bilgi işlem altyapısını güçlendirecek

Mersin Büyükşehir Belediyesi,  bilgi işlem altyapısını güçlendirecek

 MERSİN (İHA) - Mersin Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca  stratejik plan hazırlama sürecine yönelik düzenlenen çalıştayda, yazılım, donanım ve  teknik altyapı konularında katılımcılardan görüşler alınarak, Mersin’in bilgi işlem  altyapısını güçlendirecek projeler ele alındı.  

  Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına ait çalıştay, Macit Özcan Spor Tesislerinde  gerçekleştirildi. Çalıştayda, faaliyetler ile projeler görüşülerek, paydaşların görüş ve  beklentileri ele alındı. Çalıştayda vatandaşlara hizmet ulaştırma noktasında kalite  standartlarını artırmak ve vatandaş memnuniyetini ön planda tutarak daha hızlı,  etkin, güvenli ve kalıcı hizmetler verebilmek adına yapılması gerekenler konuşuldu.  İki oturum olarak yapılan çalıştayda, bilgi işlem teknik altyapı konuları, siber güvenlik  işbirliği, bilişim tabanlı sosyal ve kültürel projeler, kent ekonomisine katkı sağlayan  bilişim tabanlı projeler gibi 4 farklı konu üzerinde duruldu.

  Çalıştaya birçok sektörden üst düzey yönetici katıldı

  Çalıştaya, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren diğer daire başkanlıkları  ve bunlara bağlı şube müdürlüklerinin yanı sıra Mersin Valiliği, İl Milli Eğitim  Müdürlüğü, Mersin Üniversitesi, Toros Üniversitesi, Tarsus Belediyesi, Mezitli  Belediyesi, Akdeniz Belediyesi, Gülnar Belediyesi, Toroslar Belediyesi’nin  temsilcileri ile özel sektörden üst düzey yöneticiler katıldı.

  Büyükşehir bilgi işlem altyapısını güçlendirecek

  Çalıştayda, iç paydaş olarak belediye personellerinin de yazılım, donanım ve teknik  altyapı konularında görüşleri alınarak bilgi işlem altyapısını güçlendirecek projeler  konuşuldu. Çalıştaya katılan Turkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi özel sektör  temsilcileri tarafından bilişim tabanlı projelerden örnekler verilerek, kent ekonomisine  katkı sağlayacak projelerden de söz edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42