banner6

Mersin'in kent anayasası şekilleniyor

Mersin'in kent anayasası şekilleniyor

  MERSİN (İHA) - Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, stratejik plan  hazırlıklarının devam ettiğini belirterek, “Bu plan adeta kentimizin anayasası olacak.  Bu planı uygulama konusunda çok hassas olacağız” dedi.  

  Mersin’in 'Kent Anayasası' niteliğindeki stratejik plan için hazırlık çalışmaları tüm  hızıyla devam ediyor. Kentlerin geleceği için çok önemli olan stratejik planın  hazırlanması konusunda yoğun bir çalışma başlatan Mersin Büyükşehir Belediyesi,  katılımcı belediyecilik anlayışıyla çalışmalarına ilgili tüm paydaşları dahil ediyor.  Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı koordinesinde sürdürülen çalışmalarda, her  uygulamacı birim kendi bünyesinde çalıştaylar yaparak, halkın nabzını tutmaya ve  öncelikli beklentilerini tespit etmeye çalışıyor.

  Her türlü görüş dikkate alınıyor

  İmar ve Şehircilik, Fen İşleri, Tarımsal Hizmetler, Park ve Bahçeler, Sosyal  Hizmetler, Çevre Koruma ve Kontrol, Sağlık İşleri, Ulaşım, Kültür ve Sosyal İşler  Dairesi Başkanlıklarının kendi bünyelerinde, yine kendi paydaşlarıyla yaptıkları  çalıştaylarla, sahadaki her türlü bilgi ve görüşe açık verilerin toplanması ve  değerlendirilmesine olanak sağlanıyor. Stratejik plan, tüm birimlerin kendi  bünyelerinde yaptıkları çalıştaylarla elde edilen somut verilerin, Büyükşehir  Belediye Başkanı Vahap Seçer’in seçim vaatleri ve bütçeyle birlikte  değerlendirilmesiyle hazırlanacak.

  “Bu görevi layıkıyla yerine getireceğimize dair halkımıza söz verdik”

  Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan çalıştaydan alınan olumlu  sonuçların ardından, diğer birimlerden de aynı somut verilerin elde edilmesini  isteyen Mersin Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Yeniden organize oluyoruz.  Aksayan yönleri tespit edip geleceği kurgulamaya çalışıyoruz. Bu görevi layıkıyla  yerine getireceğimize dair halkımıza söz verdik. Bu hizmetlerimizi belli bir program

  dahilinde ve kentimizin önceliklerine göre sürdüreceğiz. Hazırlayacağımız stratejik  plan halkımızın beklentileri, kentimizin geleceği düşünülerek, katılımcı bir anlayışla  hazırlanıyor. Bu plan adeta kentimizin anayasası olacak. Bu planı uygulama  konusunda çok hassas olacağız” ifadelerini kullandı.

  “Planı hep birlikte, herkesin içine sindirebileceği bir öngörüyle hazırlayacağız”

  Başkan Seçer, başarıya odaklandıklarını ve Mersin’i hak ettiği yere  taşıyacaklarını dile getirerek, "Yoksul ve geri bıraktırılmış mahallelerimizin  iyileştirilmesi, sosyal hizmetlerden yararlanması, çocuklarımızın ve kadınların  korunması gibi konuları da önceliklerimiz arasında tutacağız. Bütün STK’lardan,  mesleki örgütlerden, muhtarlardan, kentimizin önemli aydın ve düşünce  insanlarından yararlanacağız. Planı hep birlikte, herkesin içine sindirebileceği bir  öngörüyle hazırlayacağız” diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42