banner6

Mersin sele teslim

Mersin'de örceki geceden beri devam eden sağanak yağmur, hayatı durma noktasına getirdi.

Mersin sele teslim

Mersin sele teslim

 

 
MERSİN (İHA) - Mersin'de örceki geceden beri devam eden sağanak yağmur, hayatı durma noktasına getirdi. Birçok yol sulara teslim olurken, çok sayıda araç yolda kaldı. Birçok vatandaş işe geç kalırken, valilik kent merkezindeki tüm okulları bir günlüğüne tatil etti.
Önceki gece saatlerinden itibaren kentte etkisini gösteren kuvvetli yağış nedeniyle birçok cadde sular altında kaldı. Sabah saatlerinde işlerine gitmek için trafiğe çıkanlardan bazıları su birikintileri nedeniyle yolda kalırken, bazı toplu taşıma araçlarının da bozulduğu görüldü. Kentte etkisini sürdüren yağış nedeniyle birçok mahallede olumsuzluklar yaşanırken, vatandaşlardan bazıları da karşılaştıkları olumsuz durumları görüntüleyerek sosyal medyada paylaşıyor.
Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, "Sağanak nedeniyle oluşan olumsuz durumlardan etkilenmemek için vatandaşların gerekmedikçe evlerinden dışarı çıkmamaları önemle rica olunur" uyarısında bulunuldu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağmurun akşam saatlerine kadar etkisini sürdüreceği bildirildi.
Öte yandan, kuvvetli yağış nedeniyle il merkezine ek olarak Tarsus, Çamlıyayla ve Erdemli ilçelerinde de eğitime 1 gün ara verildi.

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2016, 17:17

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER