banner6

Meryem Abdurrahim Gizer ismi yeni okulda yaşatılacak

Meclis kararıyla yıllardır eğitim veren Okul, Adana Kent Meydanı olarak hayata geçirilecek.

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı birleşimine ait gündem maddelerinin yer aldığı oturumu görüşmek üzere toplandı.

Toplantıya Meclis Başkanı Mustafa Bayar başkanlık yaptı. Açılış yoklamasının ardından gündem dışı konuşma için söz alan olmadı. İki gün boyunca tartışmalı geçen meclisin ardından sakin geçen üçüncü oturumda gündem maddeleri tek tek oylamaya sunuldu. Gündemde yer alan bir madde tekrar komisyona sevk edildi. Meclis gündeminde bulunan 27. Madde geldiği komisyonlara havale edildi. 

KOMİSYON RAPORUNDA YER ALDI

Gündemin 32 Maddesi olan “Belediyemiz tarafından hazırlatılan Kurtuluş Mahallesi 9088 ada, 1 parsel ve Reşatbey Mahallesi 1645 adaya yönelik Adana Büyükşehir Belediye Meclisinin 13.02.2019 tarihli ve 48 Sayılı Kararı ile alınan 1/5000 ve 1/1000 ölçekli uygulanan imar planı değişikliğine ait komisyon raporu” mecliste görüşüldü. Meryem Abdurrahim Gizer Orta Okulu’nun bulunduğu alanın kent meydanı yapılmasını kapsayan madde ile ilgili verilen bilgide Meryem Abdurrahim Gizer isminin yeniden yapılacak uygun bulunan eğitim tesisine verilmesi kararlaştırıldı.

TAVSİYE KARARI

Madde ile ilgili yapılan açıklamada, “Komisyonlarımızca yapılan incelemesinde Seyhan İlçesi Reşatbey Mahallesi 1645 ada 39 ve 469 parselle arasındaki parsellerle Kurtuluş Mahallesi 9088 ada 1 parsele yönelik hazırlanan 1/5000 binlik  ve 1/1000’lik ölçekli imar plan değişikliğine yönelik Meryem Gizer, Orhan Gizer, Erdem Gizer ile Avukat Bahadır Eraslan’ın yapmış olduğu itirazı ile meydana dönüştürülecek olan Meryem Abdurrahim Gizer Ortaokulu isminin protokol kapsamında yeniden yapılacak eğitim tesisi üzerinden, uygun görülecek eğitim tesisine verilmesi yönünde tavsiye kararın alınmasına komisyonda karar verildi.” denildi.

OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Yapılan oylamada madde oybirliğiyle kabul edildi. Geri kalan maddelerden ise bir gündem maddesi de oy çokluğuyla kabul edilirken, geri kalan 12 gündem maddesi ile oy birliğiyle kabul edilerek gerekli karara bağlandı.  Bir sonraki meclis oturumunun bugün saat 14:00’da görüşüleceği kararlaştırıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2019, 17:43

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42