banner6

Mesut Eray kabri başında anıldı

Geçtiğimiz yıl 28 Haziran’da vefat eden Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC)üyesi, gazeteci, fotoğraf ve müzik sanatçısı Mesut Eray Asri Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.

Mesut Eray kabri başında anıldı

Mesut Eray kabri başında anıldı

 

 

 

ADANA(İLKHABER) - Geçtiğimiz yıl 28 Haziran’da vefat eden Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC)üyesi, gazeteci, fotoğraf ve müzik sanatçısı Mesut Eray Asri Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı. Ailesi tarafından organize edilen anma törenine, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor ve Basın Daire Başkanı Halil Hızlısoy, Seyhan Belediye Başkanlığı Basın Danışmanı Umut Yüzer, gazeteciler, ailesi ile dost ve akrabaları katıldı.

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Mesut Eray'ın kabri başında yaptığı konuşmada, Eray'ın mesleki yaşamına ve kişiliğine değindi. Mesut Eray'ın Adana'da uzun yıllar ‘Gençliğin Fotoğrafçısı’ olarak ün yaptığını, Yeşilçam için çeşitli film müzikleri yapıp, 3 adet 45'lik plak doldurduğunu, HEY Dergisi'nin düzenlediği Çukurova Ses Yarışması'nda birinci olduğunu dile getirerek, şöyle dedi:

"Bugün, geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Mesut Eray abimizi anmak için toplanmış bulunuyoruz. Katılımınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Basın camiasının gülen yüzü olan Mesut ağabey aynı zamanda cemiyet adamıydı. Sosyal yönü de gelişmiş renkli bir kişiliğe sahip olan Mesut ağabey, sanatsal faaliyetlerinin yanı sıra sosyal ve kültürel ağırlıklı derneklerde de görev aldı. Yüreğir Belediyesi'nin kendi adına açtığı müzede Mesut Eray ağabeyimizin hayatı boyunca kullandığı fotoğraf makinaları sergileniyor. Bir dönem Almanya'da da fotoğraf sergisi açan ve birçok yarışmada ödül kazanan Mesut ağabeyin tüm dünyası fotoğraftı. Kendine özgü bakış açısıyla çektiği fotoğraflar, geçmişin Adana'sına hala ışık tutmaya devam ediyor. Kendisini sevgi ve saygıyla anıyoruz. Mekanı cennet olsun."

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor ve Basın Daire Başkanı Halil Hızlısoy da anma töreninde bir konuşma yaptı. ‘Çocuğumun en güzel fotoraflarını çektiği için onu ömür boyu unutmayacağız’ diyen Hızlısoy şunları söyledi:

"Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız yoğun programı nedeniyle katılamadı. Tüm aileye ve katılanlara selam ve saygılarını gönderdi. Mesut Eray çok renkli kişiliği, sevecenliği, güleryüzü ve hoşgörüsü ile herkesin takdirini kazanmış, örnek bir insandı. Sinema, müzik ve basın emekçisi olması, geniş bir çevreye sahip olmasını sağladı. Kimsenin kalbini kırmadan, bu gökkubbede hoş bir seda bırakarak aramızdan ayrıldı. Mekanı cennet, ruhu şad olsun.”

Merhum Mesut Eray’ın oğlu, Çukurova Üniversitesi Basın Bürosu’nda görevli Fatih Eray da yaptığı konuşmada, “Her çocuğun idolü babasıdır. Ben de hayatım boyunca babamı kendime örnek aldım. O’na layık olmak için çabalıyorum. Cemiyet adamı olan babam, fotoğrafçılık, müzik ve basın alanında da kendine yer edinmiş, herkesin takdirini kazanmış bir insandı. Karıncayı bile incitmezdi. Kimsenin kalbini kırmadı. Ailesi olarak kendisini her an, her dakika özlem ve hasretle arıyoruz. Gülen yüzünü unutamıyoruz. İçtenliği ve samimiyeti O’nunla özdeşleşmişti. Her anımızda yanı başımızda olduğuna inanıyoruz. Katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2017, 18:24

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER