banner6

Midyat Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar göz dolduruyor

Midyat Belediyesi’nin yaptığı  çalışmalar göz dolduruyor

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç ve  beraberindeki heyet Midyat İlçesi’ne giderek Belediye Başkanı Veysi Şahin ziyaret etti.

Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, Midyat İlçe Belediyesi’ni halkın teveccühüyle kazanıldığını, diğer belediyelerin kısa zamanda yapmış oldukları çalışmalarla AK Parti’nin belediyecilik anlayışındaki farklılıkların anında görülebildiğini söyledi.

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç AK Parti İl Yönetim Kuru Üyeleri’nden oluşan heyet eşliğinde Midyat Belediye Başkanı ile bir araya gelerek yapılan çalışmaları yerinde incelediler.

Midyat İlçesi’nde kısa zamanda yapılan olumlu çalışmaların takdire şayan olduğunu dile getiren AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “Midyat Belediye Başkanımız Veysi Şahin yaptığı ciddi çalışmalarla İnşallah Midyat’ın çehresini değiştirecektir. Midyat için yapılan çalışmaların ve düşünülen projelerin hayata geçmesi durumunda yepyeni atılımlarında önünün açılması kaçınılmaz olacaktır. Midyat tarihi konumu itibariyle zengin bir yapıya sahip ilçemizdir. Turist potansiyeline sahip olan Midyat’ın kültür ve sanat alanlarında, restorasyon faaliyetlerinde, ilçenin yeşillendirilmesinde ve daha birçok alanda çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini görüyoruz. Çalışmalar tamamlandığında Midyat İlçemize yerli ve yabancı daha fazla turistin akın etmesi söz konusu olacaktır. Gençlere yönelik yapılan çalışmalar da ayrı öneme sahip icraatlardır. Bu konuda da belediyemizin yoğun bir çalışma grafiği içerisinde olduğunu görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. Yapılan tüm bu çalışmalar tamamlandığında inanıyorum ki Midyat en gözde çekim merkezlerden biri haline gelecektir” dedi.

AMACIMIZ MİDYATLILARIN DAHA HUZURLU YAŞAM ALANLARINA KAVUŞMASIDIR

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Midyat Belediyesi’nin Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) işbirliğinde 'Kadim Midyat Eski Kimliğine Kavuşuyor' Projesi kapsamında ilçedeki 500 yıllık tarihi çarşı ile 200 yapının yenileme çalışmalarını sürdürdüklerini ve bu çalışmalarında da sona geldiklerini söyledi. Şahin, “Belediye destek hizmet binası için çalışmalarımıza başladık. Yüzme kursu, tenis turnuvası düzenleyerek gençlerimizin sporla daha içi içe olmalarını sağladık. Gençliğe yönelik bu çalışmalarımız sürekli devam edecektir. Midyat’ın tanıtımına büyük katkısının olacağına inandığımız 6-8 Eylül tarihlerinde Uluslararası Midyat Kültür Sanat Festivali düzenleyeceğiz. ‘Kadim Midyat Eski Kimliğine Kavuşuyor' Projesi kapsamında, Akçakaya, Işıklar ve Ulu Cami mahallelerinde restorasyon çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah tamamlandıktan sonra bu mahallelerimiz tamamen yenilenmiş olacak. Uluslararası Midyat Kültür Sanat Festivali alanımız ve yapımı devam eden belediye destek hizmet alanlarımızla sürekli Midyatlı kardeşlerimizin hizmetinde olacağız. Yapılan tüm bu çalışmalarda desteğini hiçbir zaman eksik etmeyen İl Başkanımız Sayın Faruk Kılıç’a ve teşkilatına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

24 SAAT BANA ÇOK AZ GELİYOR

Midyat İlçe Belediye Başkanı Veysi Şahin, hemşehrilerine verdiği sözü gece geç saatlerinde bile hizmet için uyumadığını kendisine 24 saatin az geldiğini söyledi. Şahin, görevine dört elle sarıldığını bunun en büyük kanıtının da personellerinin tanık olduğunu ve tüm personelliyle aynı hız ve aynı istikamette çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER