Midyatlılar yardımlaşma ve dayanışma gecesinde buluştu

Midyatlılar yardımlaşma ve dayanışma gecesinde buluştu

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) - Mersin Midyatlılar Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği(MİDER), Mersin Palmira Kongre ve Balo Salonu’nda geleneksel dayanışma gecesi düzenledi.

Arslan Güneydoğu Gazetecilik ve Kâğıtçılık AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve İlkhaber, İlkses, Güney Hakimiyet gazeteleri imtiyaz sahibi Halil Arslan, İlkhaber Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Arslan,

Geceye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Lütfü Elvan, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mersin İl Jandarma Alay Komutanı Hasan Basri Uçar, AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu, Mersin AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik, Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Mersin İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Diyadin Özer, Arslan Güneydoğu Gazetecilik ve Kâğıtçılık AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve İlkhaber, İlkses, Güney Hakimiyet gazeteleri imtiyaz sahibi Halil Arslan, İlkhaber Gazetesi Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Arslan, Gazetemiz Yazarı ve Mersin Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. M. Zeki Uyanık, Mardin Girişimci İş İnsanları Dernek Başkanı Bilal Orak, Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, Cumhur İttifakı Mersin Akdeniz Belediye Başkan Adayı Mustafa Gültak, Cumhur İttifakı Mersin Yenişehir Belediye Başkan Adayı Bekir Topçu, CHP Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, Cumhur İttifakı Mersin Toroslar Belediye Başkan Adayı Atsız Afşın Yılmaz, AK Parti Akdeniz İlçe Başkanı Zafer Şahin Özturan, dernek başkanları ve çok Mersin’de yaşayan Mardinli vatandaşlar ile Adana, başta olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen Mardinliler katıldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Lütfü Elvan salondaki davetlileri tek tek dolaşarak sohbet etti.

Gecede bir konuşma yapan MİDER Başkanı Zeynel Acat, “Doğduğumuz yer Mardin, doyduğumuz yer Mersin için, çocuklarımızın geleceği, devletimizin birliği ve bütünlüğü, huzuru için bir ve beraber olmalıyız. Allah devletimize ve halkımıza zeval vermesin” dedi.

MİDER Başkanı Zeynel Acat’ın konuşmasının ardından gecede sponsor ve katkı koyanlara, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Lütfü Elvan, AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu ile AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, Mardin’in telkâri işlemeciliği ile yapılan gümüş işlemeli plaket ve teşekkür belgesi verildi. Ayrıca plaket ve teşekkür belgesini takdim edenlere de günün anısına yine Mardin’in meşhur el işçiliği telkâri ile yapılan gümüş tespih hediye edildi.

Plaket takdiminde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Lütfü Elvan, “Bugün Mardinli, Midyatlı kardeşlerimizle bir arada bulunmaktan inanılmaz bir keyif duydum. Masaları dolaştığımda tebessüm etmeyen, gülümsemeyen bir tane kardeşimiz yok. Mardin ve Midyat tarihi ve kültürel dokusuyla, hoş görünün en önemli merkezlerindendir” dedi.

Mardin ile Midyat’ın tüm dünya tarafından bilindiğine değinen Elvan, “2015 yılında beri Mersin’deyim ve hem Mardinli, hem de Midyat’lı kardeşlerimizden inanılmaz bir ilgi ve samimiyet gördüm. Ne söylesem azdır. Mardin sadece ülkemizde değil, tüm dünyada adından söz ettiren güzel ilimiz. Tüm Mardinlileri tebrik ediyorum. Hoş görünün, çok kültürlülüğün merkezi olan Mardin’imize, Midyat’ımıza buradan selam gönderiyoruz” şeklinde konuştu.

Derneğe katkılarından dolayı Arslan Güneydoğu Gazetecilik ve Kâğıtçılık AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve İlkhaber, İlkses, Güney Hakimiyet gazeteleri imtiyaz sahibi Halil Arslan’a teşekkür belgesi de Midyat Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu takdim etti.

Plaket takdiminin ardından davetliler Mardin’inin mahalli şarkıları eşliğinde gönüllerince eğlendi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 13:29

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2