banner6

“Milletimiz milli iradeye sahip çıkmıştır”

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Tv A kanalında yayınlanan Objektif programına canlı yayın konuğu olarak katıldı.

“Milletimiz milli iradeye sahip çıkmıştır”

“Milletimiz milli iradeye sahip çıkmıştır”

 

ADANA (İLKHABER)-Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Tv A kanalında yayınlanan Objektif programına canlı yayın konuğu olarak katıldı.

 

Yaklaşık 2 saat süren programda İlhan Geyik’in sorularına içtenlikle cevap veren Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, FETÖ’nün 15 Temmuz’da yaptığı askeri darbe kalkışması ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu. Başkan Alemdar Öztürk, “ Milletimizin sinesinden çıkan, Ülkemizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri’mizin içine sızmış ihanet odaklarının harekete geçmesi ile milli irade ve demokrasi 15 Temmuz gecesi sekteye uğratılmaya çalışılmıştır.” dedi.

 

DARBE KALKIŞMASI KARA BİR LEKEDİR

Alemdar Öztürk,“Türkiye’yi demokrasi yolundan çıkarmaya çalışan hain ellerin, halkın iradesiyle seçilmiş hükümete karşı kanunsuz bir darbeye kalkışması kabul edilemez. Milletimiz, Cumhuriyete, demokrasiye sahip çıkarak darbecilere geçit vermemiştir. Ülkemiz demokrasi yolunda emin adımlarla yürümeye devam edecektir. Milli iradeye karşı düzenlenen, demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçecek bu hain ve alçakça darbe girişimini şiddetle, nefretle kınıyoruz. Gün, demokrasiye sahip çıkma günüdür. Gün, birliğimizi, dirliğimizi koruma; Vatanımızı ve egemenliğimizi müdafaa etme günüdür. Tek Bayrak, tek millet, tek devlet, tek vatan olma yolunda bir kez daha tarih yazan aziz milletimiz, seçimle iş başına gelmiş hükümetine, devletin haremi namusu olan başta Silahlı Kuvvetlerimiz olmak üzere Emniyet teşkilatına ve diğer bütün kurumlarına canı pahasına sahip çıkmıştır.” dedi.

İKİNCİ EMRE KADAR MEYDANLARI TERK ETMEYECEĞİZ

Hain darbe girişimi sürecinde etnik köken, siyasi düşünce ve inanç farklılığı gözetmeksizin demokrasi mücadelesi adına ilk andan beri bayraklarını alarak meydanları dolduran Ceyhanlılara teşekkür ettiğini ifade eden Başkan Alemdar Öztürk ,“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla milli egemenliğe sahip çıkmak için meydanlara inen milletimiz, tek vücut olmuştur. 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimini belediye meclisi olarak Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi ve Milliyetçi Hareket Partili üyelerimizle birlikte kınadık. Bir kez daha bu uğurda şahadet şerbeti içen tüm şehitlerimize Cenab-ı Hakk’tan rahmet, milletimize de başsağlığı diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın ikinci bir emrine kadar meydanları terk etmeyeceğiz.” dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2016, 17:32

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER