banner6

Minibüsü elleriyle kaldırdılar

Adana’da yolcu minibüsü ile otomobilin çarpışması sonucu minibüs devrildi. Devrilen minibüsü çevre sakinleri elleriyle büyük uğraşlar sonucu kaldırdı.

Minibüsü elleriyle kaldırdılar

Minibüsü elleriyle kaldırdılar

 

BAYRAM BULUT /ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER)-Adana’da yolcu minibüsü ile otomobilin çarpışması sonucu minibüs devrildi. Devrilen minibüsü çevre sakinleri elleriyle büyük uğraşlar sonucu kaldırdı.

Kaza Adana’nın Merkez Seyhan İlçesi Fevzi Paşa Mahallesi’nde bulunan Merkez Otogarı’nın yanında bulunan 48081 numaralı cadde de meydana geldi. Seyir halinde olan Mustafa Bilici yönetimindeki 34 KH 9407 otomobil bilinmeyen nedenden ötürü Pozantı Akçatekir hattında çalışan 01 P 2034 Plakalı yolcu minibüsüne çarptı. Çarpmanın etkisiyle yolcu minibüsü devrildi. Otomobil de ise maddi hasar meydana geldi.  Kazada araçların içinde bulunan kişiler yaralanırken, kazayı gören vatandaşlar yaralıların yardımına koştu. Çeşitli yerlerinden yaralanan kişiler hastanelere götürüldü.

MİNİBÜS DEVRİLDİ

Durum polise haber verildi. Olay yerine gelen trafik ekipleri incelemelerini yaptıktan sonra araçların çekilmesine karar verildi. Bunun üzerine kazaya karışan araçları çekmek için olay yerine çekici çağrıldı. Ancak devrilen minibüsü çekmek o kadar da kolay olmadı. Yan yatan minibüsü tekerliklerinin üzerine kaldırmak gerekiyordu. Bunun üzerine çevredeki vatandaşlardan yardım istendi. Zaten film izler gibi kazayı ve yapılan işlemleri izleyen vatandaşlar bu kez otomobili kaldırmak için kolları sıvadı.

BÜYÜK UĞRAŞLAR SONUCU AYAĞA KALDIRILDI

Önce 5 kişilik grup minibüsü ayağa kaldırmaya çalış. Ancak bunda başarılı olamayan kişiler daha fazla kişi ile minibüsü kaldırmanın mümkün olduğunu söyleyerek diğer vatandaşları da çağırdı. Bunun üzeri 10 kişilik grup oluşturuldu. Büyük uğraşlar sonucunda minibüs ayağa kaldırıldı. Minibüsün kaldırılması ile trafiğe kapatılan yol tekrar açıldı. Kazanın Fevzi Paşa Mahallesi makaslarının bulunduğu alanda olması kazayı daha korkutucu kıldı.

ALLAH KORUDU

Vatandaşlar kazanın yaklaşık 20 metre ileride olması halinde minibüsün demiryolu hattı üzerine devrilebileceğini aktardı. “Allah korudu” diyen vatandaşlar, “Bir ses duyduk baktık kaza olmuş. Minibüs ters devrilmişti. İçinde yaralılar vardı. Onlar çıktı. Ama bizi en çok sevindiren kazanın 20 metre ile ileride olmaması. Eğer orada olsa minibüs tren hattına devrilse Allah korusun trende geçseydi asıl facia o zaman olur. Burada bazı sürücüler hız yapıyor ve kazalar meydana geliyor” ifadelerini kullandılar.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2017, 17:35

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER