banner6

Minik öğrencilerin yıl sonu gösterisi

Minik öğrencilerin yıl sonu gösterisi

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Seyhan Müftülüğü bünyesinde faaliyet gösteren 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarından İlim ve İrfan Yuvası öğrencileri tarafından yılsonu gösteri merasimi düzenledi. Minik öğrenciler etkinlikte Kur’an-ı Kerim okuyup, ilahiler söyleyip, dans etti.

 

Yüreğir Belediyesi Ramazanoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlen yılsonu merasiminin sunumunu Milat Gazetesi Köşe Yazarı Muhammet Tunç yaptı. Etkinlik Kur’an tilavi ve dualarla başladı. Kur’an tilavi ve duaları minik öğrenciler yaptırdı.

 

GÜLLER: KURS SAYIMIZ 60 OLDU

Etkinlikte konuşan Seyhan İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Güller, günün anlam ve önemine uygun bir konuşma yaparak, 4-6 yaş arası öğrencilerin aldığı eğitimin önemine değindi. Kurs sayılarının her geçen gün arttığını dile getiren Güller, “Seyhan İlçe Müftülüğümüze bağlı   4-6 yaş Kur’an Kurslarımızın sayısı 60’a ulaştı. Bundan 4 yıl önce sadece 2 taneydi. Bir sonraki yıl 13 oldu, daha sonra 30 ya da 35’e çıkmıştı. Şuanda ise 60 oldu.” dedi.

 

ARTMAYA DEVAM EDECEK

Bu sayıyı daha da yukarı taşımayı amaçladıklarını anlatan Güller , “İnşallah bu yaz tatilinde yapacağımız yeni çalışmalarla hedefimiz bu sayıyı daha da yukarılara çıkartabilmektir. Bunu niçin yapıyoruz. Çünkü çocuklarımız bizim geleceğimizin teminatı, Rabbimizin bize bir emaneti. Dolayısıyla bizim çocuklarımıza sahip çıkmamız gerektiğinin farkındayız.” diye konuştu.

 

HER YAŞTAN İNSAN

Her yaştan insanın bu kurslarda Kur’an öğrenme fırsatı bulduğuna dikkat çeken Güller, “Kur’an kurslarımızda ablalarımız öğrenci, kardeşlerimiz gelinlerimiz teyzelerimiz eğitim görüyorlar. Onlarda geçte olsa Allah’ın kitabıyla tanışma, onu öğrenme fırsatı buluyorlar. Varsa eksiklikleri giderme fırsatı buluyorlar. Bize en çok yakındıkları konu şu,’keşke biz gençliğimizde, çocukluğumuzda bunları öğrenseydik de ömrümüz boşa geçmemiş olsaydı’. Bizde onların bu yakınmalarını kendimize bir mihenk taşı kabul ettik. 4-5 yaş kurslarımızın sayısını arttırmayı düşündük ve bu rakama ulaştık.” şeklinde konuştu.

 

KUR’AN OKUMAYI ÖĞRENDİLER

Hasan Hüseyin Güller, 4-5 yaşındaki çocukların Kur’an-ı Kerim okumayı öğrendiklerini anlatarak, “Mealini bile veriyorlar. Dini bilgiler kendilerine öğretiliyor. Akşam yatmadan önce yapmaları gereken dua, yemeğe başlamadan önce besmeleyle başlamayı, yemeği hazırlayan annesine eline sağlık anneciğim demesini öğreniyorlar. Yani hem dini eğitim hem de adabı muaşeret eğitimlerini bu kurslarımızdan alıyorlar. Sizler bize güvendiniz, çocuklarınızı bize emanet ettiniz. Bizde elimizden geldiğince emanet bilinciyle gereken eğitimi vermeye çalışıyoruz. Her geçen gün desteğinizin artmasını temenni ediyorum. Bu destekle daha da güçleneceğiz.  Yavrularımız inşallah emin ellerde yetişecek. Vatanına milletine faydalı ailesine hayırlı bir evlat yetiştirebilmek için bu hizmetin devamı sizler sayesinde olacaktır. Emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

 

AYDIN: EĞİTİMLER SUNULUYOR

Tertip komitesi adına konuşan İlhan Aydın ise, vatanına milletine, İslam’a en güzel bir şekilde hizmet edecek nesiller yetiştirmek için eğitim sunulduğunu dile getirerek, “Çocuklarımız bizim emanetlerimizdir. Yarının aydınları yetiştirip topluma karıştırmak bizim en önemli görevimizdir. Allah bu evlatları bize bir emanet olarak sunmuştur. Bizim üzerimize düşen görev ise, vatanına milletine, İslam’a en güzel bir şekilde hizmet edecek bir eğitim sunmaktır. Dolayısıyla İlim ve İrfan Vakfı’nın yapmış olduğu bu eğitimden dolayı Allah razı olsun diyoruz.” dedi.

 

KÜÇÜK YAŞTA EĞİTİMİN ÖNEMİ

Küçük yaşta eğitim almanın önemini anlatan İlhan Aydın sözlerini şöyle tamamladı;

“Bizim dinimiz buyuruyor ki, eğitim ana rahminden başlar, mezara kadar da devam eder. Dolayısıyla yapılmış olan araştırmalara göre, en fazla 7 yaşında karakteri eğitimi neyse diğer yaşam dönemlerinde de aynı karakteri devam ettirecektir. Hani atalarımız der ya ‘adam 7’sinde neyse 70’inde de odur’. Çocuklarımıza küçükken hak ettiği sağlam bir temeli aşılamak bizim en büyük gayemiz olmalıdır. Bizler çocuklara hak ettiği eğitimi onlara sunmamız gerekir. İlim ve İrfan Vakfı tarafından çocuklarımıza vermiş olduğu eğitimden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

 

İLAHİ SÖYLEDİLER, DANS ETTİLER

Konuşmaların ardından minik öğrenciler, Seyhan İlçe Müftüsü Hasan Hüseyin Güller’e hediye takdim etti. Doha sonra ise, minik öğrenciler yıl boyunca öğrendikleri ilahileri, söyleyip dans ederek hünerlerini sergilediler. Minik öğrencilerin gösterileri salondaki izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 12:31

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER