Minik ‘Yıldızlar’ın coşkulu yılsonu etkinliği

Minik ‘Yıldızlar’ın coşkulu yılsonu etkinliği

Emre EKİCİ
ADANA (İLKHABER) – Emine Sapmaz İlkokulu Yıldızlar Anasınıfı öğrencileri yılsonu etkinliği düzenledi. Miniklerin sergilediği tiyatro gösterileri, skeçler, oyun havaları ve şarkılar büyük beeni topladı.
Adana'da eğitiminin yanında kültürel ve sosyal etkinlikleriyle farkındalık yaratan Emine Sapmaz İlkokulu, anasınıflarında da farklılığıyla ön plan çıkıyor. Okulun Yıldızlar Anasınıfı öğrencileri tarafından 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının bitimine sayılı günler kala yılsonu etkinliği düzenledi. Miniklerin zengin program içeriğine sahip etkinliği katılımcılara unutulmaz bir gün yaşattı.
Emine Sapmaz İlkokulu Yıldızlar anasınıfı 2018-2019 yılsonu gösterileri Sunumunu Semay Akdağ’ın yaptığı etkinlikte Yıldızlar Anasınıfı sevinç ve mutluluğunu velileriyle birlikte yaşadı.
Çok sayıda katılımcının yer aldığı etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından bir konuşma yapan Emine Sapmaz İlkokulu Müdiresi Sema Ergüneş okul öncesi eğitiminin önemine değinerek, “Geleceğimizin umudu olan çocuklarımızın zihinsel, duygusal ve bedensel gelişiminin yüzde 70’i 0-6 yaş arasında tamamlanmaktadır. Okul öncesi dönem olarak adlandırılan 0-6 yaş dönemi çocuğun öğrenmesinin en yoğun olduğu temel alışkanlıklarının, zihinsel yeteneklerinin en hızlı geliştiği ve biçimlendiği dönemdir” dedi.
Yılsonunda düzenlenen etkinliklerin minikler için önemli olduğunu belirten Ergüneş, “Eğitiminin önemi ve gerekliliğinin farkındayız. Yılsonu şenliğinin düzenlenmesinde katkısı ve emeği geçen bütün yöneticilerime, öğretmenlerime ve velilerime teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmanın ardından sahneye çıkan minikler giydikleri birbirinden güzel kıyafetleriyle Yıldızlar Anasınıfı öğretmeni Feray Türkoğlu gözetiminde Ateş Rondunu, Arı Rondunu, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Ördek Rondunu, Sandelye Kapmaca ile dans gösterilerinin yanında, şiirler okuyup, oynadıkları skeçler ile salondakilere unutulmaz bir gün yaşattı.
Ayrıca mezuniyet belgelerini aldıktan sonra havaya kep atarak mezuniyet heyecanı yaşadılar. Öğrencilerin yıl içerisinde öğrendikleri bilgi ve becerileri velilerin ve izleyicilerin beğenisini kazanırken veliler şenliğin çocuklar açısından oldukça faydalı olduğunu belirterek bu tür etkinliklerin çocukların kendi yeteneklerini keşfetmelerini sağlayacağını ifade ettiler.
Velilerin gözyaşlarını tutamadığı program sonunda Okul Müdiresi Sema Ergüneş, Yıldızlar Anasınıfı Öğretmeni Feray Türkoğlu’na yıl içerinde gösterdiği özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2019, 14:16

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER