banner6

Minikler Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutladı

Adana’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Seyhan Mekan İlk ve Ortaokulu’nda etkinlik düzenlendi. Coşkuyla kutlanan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları renkli sahnelere konu olurken, etkinliğe ailelerden yoğun katılım vardı.

Minikler Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutladı

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Adana’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Seyhan Mekan İlk ve Ortaokulu’nda etkinlik düzenlendi. Coşkuyla kutlanan Cumhuriyet Bayramı kutlamaları renkli sahnelere konu olurken, etkinliğe ailelerden yoğun katılım vardı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 96. yıldönümünü tüm yurtta olduğu gibi Adana’da da okullarda çeşitli etkinlikler ile kutlanıyor. Adana’da başarılı eğitimiyle göz dolduran merkez Seyhan İlçesi’nde yer alan Mekan İlk ve Ortaokulu, Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde tören düzenledi.

Okul öğretmenlerinden Ömer Pamuk, Emre Öz, Elife Kılıç, Ali Kılçık tarafından organize edilen tören okulun bahçesinde yapıldı. Saygı duruşu ve hep bir ağızdan okunan İstiklal Marşı ile başlayan tören sonrası öğrenciler tarafından şiirler okundu.

Ardından Müzik Öğretmeni Elife Kılıf yönetiminde 150 öğrenciden oluşan koro ekibi 10. Yıl Marşı ve Atatürk Çocukları adlı eseri seslendirdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 96. Yıldönümü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliği minik öğrencilerin birbirinden güzel etkinliklerine sahne oldu.

Cumhuriyet coşkusu için gelen veliler öğrenciler tarafından gerçekleştirilen gösterileri büyük ilgiyle izledi. Gösterilerin ardından bir konuşma yapan Okul Müdürü Mithat Berrak, “Geleceğin ümidi siz gençlerimiz unutmayınız ki geleceğimize yön verecek sizlersiniz. ’Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden, ülkemize faydalı bireysel farklılıkları destekleyen, akademik ve sosyal donanıma sahip dünya insanı olarak yarınların meşalesini sizler taşıyacaksınız” dedi.

Çocukların etkinliklerine ortak olan veliler o mutlu anlarını cep telefonlarıyla çekti. Zaman zaman duygu dolu anların yaşandığı etkinliklerde ailelerde şiir ve marşlara eşlik etti. Miniklerin giydikleri bayrak baskılı tişörtler ve taktıkları şapkalarla büyük bir uyum içinde olan miniklerin sevinçleri gözlerine yansıyordu.

Etkinliğe ilişkin değerlendirmede bulunan veliler gösterileri çok beğendiğini ve çocuklarıyla gurur duyduklarını söylediler.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2019, 15:51

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Omer pamuk
Omer pamuk - 1 yıl Önce

Tesekkur ediyoruz ilkhaber ailesi

SIRADAKİ HABER