banner6

Minikler için ‘Bahar Şenliği ve Kermes’ düzenlendi

Vehbi Necip Savaşan İlkokulu’nda Aile Birliği tarafından okulun ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla düzenlenen bahar şenliği ve kermes büyük ilgi gördü.

Minikler için ‘Bahar Şenliği ve Kermes’ düzenlendi

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) - Vehbi Necip Savaşan İlkokulu’nda Aile Birliği tarafından okulun ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla bahar şenliği ve kermes yapıldı. Yoğun katılımın olduğu kermeste minikler hem eğlendi, hem de ziyafet çekti.

Adana’nın Yüreğir İlçesi’nde yer alan ve başarılı eğitimiyle göze çarpan Vehbi Necip Savaşan İlkokulu’nda Aile Birliği tarafından okulun ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla bahar şenliği ve kermes yapıldı.

Öğretmenler, öğrenciler ve veliler evlerinde hazırlayıp geldikleri kek, pasta, börek, gözleme, sarma, tatlı ve daha birçok yerel lezzetler satışa sunuldu. Hazırlanan yiyecekler okul bahçesinde stant kurularak öğrenci ve öğretmenler tarafından satıldı. Ayrıca okul bahçesinde kurulan şişme oyun parkı çocuklar tarafından büyük ilgi gördü.

Kermeste minikler gönüllerince eğlenmenin yanında, velilerin getirdiği yiyeceklerden ziyafet çekti. Okul Müdürü Ahmet Çağlar, “Okulumuzun ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına Okul Aile Birliği tarafından ‘Bahar Şenliği ve Kermes’ düzenledik. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimiz evlerinde hazırladıkları kek, pasta, börek, tatlı, gözleme, çiğ köfte ve daha birçok çeşit yiyecekler ile kermesimize katıldı. Kermesimiz yoğun bir ilgi ile karşılandı ve bu ilgi bizleri çok memnun etti” dedi.

Okulun ilçede başarılı çalışmalarına da değinen Okul Müdürü Ahmet Çağlar şöyle konuştu;

“Okulumuz yıldız bireyler yetiştiren; akademik, sosyal, kültürel ve sportif başarıları her kesim tarafından kabul edilmiş bir okuldur. Çalışmalarımızla bilimsel ve teknolojik altyapısıyla paydaş katılımlı, ortak ve hoşgörülü yönetim anlayışıyla kaliteden ödün vermeyen, güler yüzlü çalışanlarıyla hizmet veren modern bir eğitim kurumuyuz.

Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz çok sayıda proje ile öğrenci, öğretmen ve velilerin kaynaşma ve dayanışması bağlamında önemli adımlar atmaktayız.

Geçtiğimiz günlerde C Vitamini Şenliği düzenledik ve minik yavrularımız için meyvenin önemini yaşayarak anlattık. Büyük bir katılım oldu. Şimdi de Bahar Şenliği ve Kermesimiz ile yine velilerimiz ile bir aradayız. Öğretmen, öğrenci ve velilerimiz büyük bir birliktelik ve kaynaşma ile görüldüğü gibi güzel bir gün geçirdiler.

Minik yavrularımız gönüllerince eğlenmenin yanında doyasıya bir ziyafet çekti. Elde edilecek gelir okulumuz yararına kullanılacak. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum”

Okulun yaptığı etkinliğin önemine değinen veliler de bahar şenliği ve kermes ile hem diğer veliler ile bir arada bulunma fırsatı bulduklarını hem de çocuklarının eğitimine katkıda bulundukları için mutlu olduklarını ve her yıl böyle etkinliklerin yapılması gerektiğini söyledi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 14:54

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42