banner6

Miniklere şeker tadında karne

Miniklere şeker tadında karne

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Yüreğir Belediyesi tarafından karne alan miniklere sürpriz karşılama. Yüreğir Belediyesi, 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle birlikte karne alan ilkokul öğrencilerinin tatillerinin güzel başlaması ve moral olması için pamuklu şeker verdi. 

2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle birlikte, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ve bir milyona yakın öğretmen karne alarak yarıyıl tatiline girdi. Adana’da da 1344 okulda 489 bin 735 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Öğrencilerin ara tatile girmesiyle birlikte miniklere sürpriz yapan Yüreğir Belediyesi, ilkokul öğrencilerine tatillerinin güzel başlaması ve moral olması için pamuklu şeker verdi.

Adana’nın Yüreğir İlçesi’nde yer alan Vehbi Necip İlkokulu’nda da karne heyecanı vardı. Okulda eğitim gören 700 öğrenci 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısının sona ermesiyle birlikte tatile girdi. 

Sınıflarda dağıtılan karnelerini alan minikler, okul bahçesinde kendilerini bekleyen pamuklu şeker arabasını görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Belediye görevlileri tarafından dağıtılan pamuklu şekerler akın eden minikler, hem karne, hem de pamuklu şeker heyecanı yaşadı.

Belediyenin yaptığı sürpriz için teşekkür eden Vehbi necip İlkokulu Müdürü Ahmet Çağlar, “Gerçekten hepimiz için sürpriz oldu. Önceki gün arayıp haber verdiler ve biz de minik yavrularımız için güzel bir tatil başlangıcı sürprizi olur dedik. İlk yarıyıl dönemi sona erdi. Miniklerimiz tatlı bir başlangıç yaparak tatile girmiş oldular. Başta Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekküre ediyoruz” dedi.

Adana’da 2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesiyle birlikte, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseler olmak üzere 1344 okulda 489 bin 735 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Yarıyıl tatili 20-31 Ocak arasında olacak. İkinci yarıyıl eğitim öğretim dönemi ise 3 Şubat Pazartesi başlayacak ve ikinci dönem ara tatili de 6-10 Nisan'da yapılacak.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER