Miniklerin okuma sevinci

Adana Çukurova ilçesinde başarılı eğitimiyle göz dolduran Sabancı İlkokulu 1-B sınıfı öğrencileri “Bizde okumayı öğrendik” diyerek sınıf öğretmenleri Nebi Yelseli rehberliğinde sınıflarında okuma bayramı ve kurdele takma etkinliği yapıldı.

Miniklerin okuma sevinci

 

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA(İLKHABER) - Adana Çukurova ilçesinde başarılı eğitimiyle göz dolduran Sabancı İlkokulu 1-B sınıfı öğrencileri “Bizde okumayı öğrendik” diyerek sınıf öğretmenleri Nebi Yelseli rehberliğinde sınıflarında okuma bayramı ve kurdele takma etkinliği yapıldı.

HEYECAN VE MUTLULUK ÜST DÜZEYDEYDİ

Minik öğrenciler 2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk döneminin sonunda okuma yazmayı öğrenmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadılar. Sınıflarında düzenlenen “Okuma Bayramı” proğramına Sabancı İlkokulu Müdürü Rafet İlhan'lı, Müdür yardımcısı Nihat Erdal, Sınıf Öğretmeni Nebi Yelseli, Sınıf Anneleri Ganime Sarp, Funda Beyoğlu ve öğrencilerinin anne ve babaları katıldı.

 

ÖĞRENCİLER KORDELA TAKTI

Okul Müdürü Rafet İlhan'lı 1-B sınıfı öğrencilerinin sevinçlerine ortak olurken, hem okuyan hem de yazan miniklerin başarı kordelasını taktı. İlhan’lı çocukların başarısından mutlu olduğunu belirterek, “Öğretmenlik mesleği en kutsal olanı ve zahmetlidir. Bizler bugün burada büyük emeklerle hazırlanan bir program için bir araya geldik. Bu güzel programı hazırlayan öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum. Siz değerli velilerimi de her zaman çocuklarının yanında oldukları için teşekkür ediyorum” dedi.

1-B SINIFINDA SEVİNÇ VE MUTLULUK

1-B sınıfı öğrencileri okulun açılışından bu güne çok çalıştılar çok yoruldular ama başardılar. Bu başarı ve özveriyle hazırlanan 1-B sınıfı öğrencileri okuma bayramı kurdele takma etkinliğinde bir araya gelerek yaşadıkları mutluluğu aileleriyle paylaştılar. Onların bu coşkusu ve heyecanı velilere de yansıdı.

 

ANNE E BABALAR HEYECANLANDI

1-B sınıfı öğretmeni Nebi Yelseli bugün çocuklarımla birlikte aynı heyecan ve duygu içinde olduklarını kaydederek, “Bu tür etkinlikler çok önemli. Burada bugün çocuklarımızın belki de hiç unutamayacağı bir anı yaşıyoruz. Onların okuma ve yazmaya başlamasını kutlamak velilerimizi de büyük bir heyecana sürükledi. Sınıfımızda 28 öğrencimiz var ve hepsi başarılı. İlerleyen dönemlerde de üstün başarı elde ederek anne ve babalarını mutlu edeceklerine gönülden inanıyorum. Okuma bayramına destek olan okul müdürümüz Rafet İlhanlı ile velilere teşekkür ediyorum.” dedi.

Öte yandan minik öğrenciler okuma bayramını yaş pasta keserek kutladılar.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2018, 14:52

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2