banner6

Miniklerin okuma sevinci

Şehit Murat Savaş Kale ilkokulu 1-G sınıfı öğrencileri okuma-yazmayı öğrenmenin sevincini düzenledikleri ‘Okuma Bayramı’ etkinlikleri ile kutladı.

Miniklerin okuma sevinci

RUKİYE UYANIK

ADANA (İLKHABER) - Şehit Murat Savaş Kale ilkokulu 1-G sınıfı öğrencileri okuma-yazma öğrenmelerini düzenledikleri ‘Okuma Bayramı’ etkinliği ile kutladı. Yoğun katılımın olduğu, şölen havasında kutlanan ve renkli görüntülere sahne olan etkinlikte minikler tarafından birbirinden güzel oyunlar oynanıp, şiirler okundu.

Adana’nın Seyhan İlçesi’nde başarılı eğitimiyle farkındalık yaratan ve aynı zamanda sosyal etkinlikleriyle de kültürel ve sosyal alanda atılımlar gerçekleştiren Şehit Murat Savaş Kale ilkokulu 1-G sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Pelin Tutkal'ın koordinesinde okul bahçesinde ‘Okuma Bayramı’ etkinliği düzenledi.

Minikler, okuma-yazmayı öğrenmenin sevinç ve coşkusuyla düzenledikleri ve birbirinden güzel gösterilerin sergilendiği okuma bayramı etkinliği oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Yıl boyunca öğrendikleri okuma-yazma becerilerini de sergileyen minikler etkinlikte, Halk Oyunları Öğretmeni Bayram Halaç koordinesinde Artvin ve Bolu yöresel halk oyunları oynadı.

“GELECEK GÜNLER SİZLERLE GÜZELLEŞECEK”

Program hakkında konuşan Müdür Yardımcısı ve aynı zamanda 1-G sınıfı velisi olan Ali Semih Çaptır “Amacımız Şehit Murat Savaş Kale İlkokulu olarak çok okuyan ve okuduğunu hayatına katan bireyler yetiştirmek. Sevgili öğrenciler sizler bu ülkenin umudu ve güç kaynağısınız. Gelecek günler sizlerle güzelleşecek ve aydınlanacaktır” dedi.

“BAŞARILI BİR GELECEK SİZİ BEKLİYOR”

Eğitim kadrosu olarak başarılı çalışmalarının devam edeceğine değinen Çaptır, “Öğrencilerimiz eğitim yaşantıları için en önemli basamağı geçmiş bulunuyorlar. Bundan sonrası için de çalışmalarımızı aynı şekilde devam ettireceğiz. Başarılı bir gelecek öğrencilerimizi bekliyor. Programda emeği geçen Sınıf Öğretmenimiz Pelin Tutkal’a, sınıf annemiz Burcu Genç’e ve bizleri yalnız bırakmayan değerli velilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sınıf öğretmeni Pelin Tutkal da sevinç ve mutluluğunu paylaşarak “Biz öğretmenlerin eğitim ve öğretimdeki ilk amacı Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalarak, ülkemizin bu günde ve geleceğindeki huzur ve refahını sağlamak adına topluma kendinden emin, gelenek ve göreneklerine bağlı, saygılı, çevresine sevgi ve ışık saçan, özverili, vatanını ve milletini seven, özgüvenli aynı zamanda zekasını ve başarısını olumlu yönde başarıyla kullanabilen bireyler yetiştirebilmektir.

Eğitim ve öğretim sürecimizin ilk yılını başarıyla tamamladık. Zordu ama bir o kadar da eğlenceli, heyecanlı ve mutluluk dolu bir yıl oldu. Bu zorluğu ve güzelliği benimle göğüslediğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

MİNİKLERDEN HALK OYUNLARI RESİTALİ

1-G sınıfı öğrencileri okur-yazar olmanın heyecanını Halk oyunu öğretmenleri Bayram Halaç’ın öncülüğünde Artvin yöresel karma oyunlarını, Bolu kızlar halk oyunu ve çeşitli oyun gösterilerini sahnede velilere sundular. Minikler hem eğlendi hem de hünerlerini velileriyle paylaştı. Öğrenciler tarafından sergilenen gösteriler velilerden tam destek aldı.

Okul müdür yardımcısı Ali Semih Çaptır 1-G sınıfı adına Sınıf Öğretmeni Pelin Tutkal’a emeklerinden dolayı plaket verdi. Sınıf annesi Burcu Genç’e de emekleri için gül vererek teşekkür etti.

Veliler 1-G sınıfı öğretmeni Pelin Tutkal’a emekleri için teşekkür ederek, daima yanlarında olduklarını söyledi. Ayrıca zamanının büyük çoğunluğunu okulda geçiren kendini çocuklara adayan sınıf annesi Burcu Genç’e de teşekkür ettiler.

Öğrencilerin sene başından bu yana çekilen fotoğraflarından oluşan slayt gösterisiyle okuma bayramı sonlandırıldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 12:49

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER