banner6

Miniklerin okuma-yazma sevinci

Şehit Murat Savaş Kale ilkokulu 1-C sınıfı öğrencileri okuma-yazmayı öğrenmenin sevincini düzenledikleri ‘Okuma Bayramı’ etkinlikleri ile kutladı.

Miniklerin okuma-yazma sevinci

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER) - Şehit Murat Savaş Kale ilkokulu 1-C sınıfı öğrencileri okuma-yazmayı öğrenmelerinin ardından düzenledikleri ‘Okuma Bayramı’ etkinliği ile kutladı. Şölen havasında kutlanan ve renkli görüntülere sahne olan etkinlikte minikler tarafından birbirinden güzel oyunlar oynanıp, şiirler okundu.

Adana’nın Seyhan İlçesi’nde başarılı eğitimiyle farkındalık yaratan ve sosyal etkinlikleriyle değerlerimize sahip çıkan Şehit Murat Savaş Kale ilkokulu 1-C sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Ömer Kıvrak'ın koordinesinde ‘Okuma Bayramı’ etkinliği düzenledi.

Minikler, okuma-yazmayı öğrenmenin sevinç ve coşkusuyla düzenledikleri ve birbirinden güzel gösterilerin sergilendiği okuma bayramı etkinliği oldukça renkli görüntülere sahne oldu. Yıl boyunca öğrendikleri okuma-yazma becerilerini de sergileyene miniklerin etkinlikte düzenledikleri ‘Urfa Sıra Gecesi’ katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Etkinliğin koordinatörü 1-C sınıfı öğretmeni Ömer Kıvrak, “Coşkulu ve heyecanlı bir program oldu. Bütün enerjisini emeğini, umudunu mesleğine adamış bir öğretmen olmaktan gurur duyarak karşınızdayım. Her çocuk benim için yeni bir heyecan, yeni bir başlangıçtır. Her çocuk geçmişin yorgunluğunu örten, yeni hedeflere yol açan umuttur benim için. Yaşam sevincidir. Bir sonraki adım için tatlı bir telaş ve her zaman mutlu sonun kahramanlarıdır” dedi.

Destekleri için velilere de teşekkür eden Kıvrak, “Bugün mutlu bir sonun başlangıcıdır. Gelecekteki büyük başarıların ilk adımıdır. Okumanın-yazmanın her türlü beceriyle donanmanın ve tüm bu birikimleri göstermenin ilk mutluluğudur. Çocukların telaşı başka, velilerimizin heyecanı başka, benim gururum bambaşkadır bugün. Bayramdır bugün. Küçük ellerin güvenerek, inanarak, sevgiyle öğretmeninin elinden tutup ilk zafere imzalarını attıkları gündür bugün. Bu günümüzün ve bundan sonra gelecek her günümüzün sevgili yavrularımız için çocuklarının başarıları için her türlü desteği verecek olan velilerimiz için ve bütün bunlara hayat veren fedakar tüm öğretmenlerimiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Veliler de 1-C sınıfı öğretmeni Ömer Kıvrak'a teşekkür ederek, her zaman yanlarında olduklarını belirtti. Ayrıca zamanının büyük çoğunluğunu okulda geçiren kendini çocuklara adayan sınıf annesi Özlem Çelik'e de teşekkür ettiler.

1-C sınıfı öğrencileri öğretmenleri Ömer Kıvrak öncülüğünde Artvin yöresel karma oyunlarını, Bolu kızlar halk oyunu ve çeşitli oyun gösterilerini sahnede velilere sundular. Minikler hem eğlendi hem de hünerlerini velileriyle paylaştı. Öğrenciler tarafından sergilenen gösteriler velilerden tam destek aldı.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 13:43

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42