Miniklerin yüzleri güldü

Mavi Çocuk Umut Işıkları Derneği tarafından “Çocuklar Üşümesin” kampanyası düzenlendi. Kampanya kapsamında toplanan malzemeler doğu illerindeki köy okullarına götürüldü.

Miniklerin yüzleri güldü


 

Bayram BULUT / ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER) - Mavi Çocuk Umut Işıkları Derneği tarafından “Çocuklar Üşümesin” kampanyası düzenlendi. Kampanya kapsamında toplanan malzemeler doğu illerindeki köy okullarına götürüldü.

 

Son dönemde adından sıkça bahsettiren Mavi Çocuk Umut Işıkları Derneği, geçen yıl düzenlediği anlamlı kampanyayı bu yılda yenileyerek onlarca çocuğu sevindirdi. Proje kapsamında yardım sever vatandaşlar tarafından, çocuklar için eldiven, atkı, bere, mont, bot ve benzeri malzemeleri bağışladı. Bağışlanan malzemeler büyük bir titizlikle dernek üyeleri tarafından paketlendi. Ardından ise Mavi Çocuk Umut Işıkları Derneği Başkanı Kemal Yücel geçtiğimiz yıl olduğu gibi, bu yılda kendi imkanları ile malzemeleri çocuklara ulaştırmak için yollara düştü. Kolilere katılmış malzemeleri büyük bir fedakarlıkla Adana Merkez Otogarı’na götüren Yücel, buradan otobüsle ilk olarak Diyarbakır’a hareket etti. Diyarbakır’ın Ergani İlçesi ve Çüngüş İlçeleri’ne giden Yücel, Ergani İlçesi’nde Sevim Gül İlkokulu, Azapali Köyü ve Akça Koca Köyü İlkokulları’na ulaşarak maddi durumu kötü olan ihtiyaç sahibi öğrencilere bot, mont, atkı, bere, oyuncak yardımı yapıldı.

 

ÇOCUKLAR MUTLU OLDU

 

Öğrenciler Kemal amcalarının getirdikleri yardım malzemelerini görünce çok mutlu oldu. Daha sonra ise istikamet Batman oldu. Batman’a giden Kemal Yücel, burada Kozluk İlçesi’nde bulunan okulları ziyaret etti. Dağ Köyleri olan köylere yardım götürürken ulaşım sıkıntısı da çeken Kemal Yücel, çocuklar için bazı bölgelerden geçerken patika yolları kullanmak zorunda kaldı. Cevizlik İlkokulu, Pirinçlik Köyü ilkokulu ve Damarlı Köyü İlkokulu’na giden Başkan Kemal Yücel buradaki okullarda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilerle de bir araya geldi. Bazı köy okullarındaki öğrenciler Kemal Amcalarını okul dışında karşıladı. Yücel, Ağrı Doğu Beyazıt’ta bulunan köy okullarında okuyan çocukları sevindirdi.

 

OKULUN ATATÜRK BÜSTÜ YOK

 

Mavi Çocuk Umut Işıkları Derneği tarafından toplanan yardım malzemeleri yaklaşık 600 minik öğrenciyi sevindirdi. Kemal Amcaları tarafından hediyeler verilen minik ihtiyaç sahibi öğrenciler ve öğretmenleri emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. Öğrenciler hediyelerini aldıktan sonra Kemal amcalarıyla hatıra fotoğrafları çektirdi. Batman’da bulunan dağ köylerinden olan Damarlı Köyü İlkokulu’nun Atatürk büstünün olmadığı görüldü. Geçmiş dönemlerde bir sabah okula gelenler büstün yerinde olmadığını gördü. Arazi araçları hariç ulaşımın güçlükle sağlandığı Damarlı Köyü’nde ki okulun büstünün uzun zamandan buyana olmadığı öğrenildi.

 

İHTİYAÇ SAHİBİ OKULLAR TESPİT EDİLDİ

 

Mavi Çocuk Utku Umut Işıkları Derneği Başkanı Kemal Yücel, “Çocuklar Üşümesin” isimli kampanyalarını düzenlediklerini ve toplanan bot, mont, atkı, bere, oyuncak gibi malzemeleri ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırdıklarını söyledi. Güneydoğu illerinde yaşayan dar gelirli ailelerin minik çocuklarına destek olmak için bu yardım kampanyasını düzenlediklerini anlatan Başkan Yücel, topladıkları yardım malzemelerini kendi imkanları doğrultusunda tespit edilen okullarda dağıttıklarını anlattı.

 

HER ÇOCUK AYNI ŞARTTA DEĞİL

 

Her çocuğun aynı şartlarda büyümediğini vurgulayan Başkan Yücel, “Her çocuk aynı şartlarda doğmuyor, büyümüyor maalesef. Hayatın tanıdığı fırsatlar eşit olmuyor, bazıları daha çok küçük yaşlarda tanışıyorlar zorluklarla. Doğu illerimizdeki çocukların halini hepimiz biliyoruz. Onlar kendi akranları gibi sıcacık servislerde okula gitmiyor, çeşit çeşit giysiler giymiyor, bir oyuncağını kırıp, diğeriyle oynayamıyor. Okuyacak kitap bile bulamıyorlar belki de. Kışla, soğukla, yoksullukla daha büyük mücadele veriyorlar. Şu soğuk kış günlerinde, kışın kendini daha da sert gösterdiği doğu illerimizde okula giden yavrularımız üşümesin. Eğitimlerinden geri kalmasınlar. Okula hevesle gitsinler, geleceğe umutla baksınlar. Hayal kurmaktan korkmasınlar, vazgeçmesinler, belki de yeni bir ayakkabıdır şimdi onların hayali. Bu hayallerinin gerçekleşmesine yardımcı olalım ki daha büyük hayallerin temellerini atalım dedik ve yollara düştük.”dedi.

 

TEŞEKÜRLERİNİ SUNDU

 

Bu önemli kampanyada kendilerini yalnız bırakmayarak destek verenlere teşekkürlerini sunan Başkan Yücel,”Yaklaşık 3 bin rakımlı bir köy de yaşayan çocuklar ile buluşmaya gittik. Aşılmaz yolları nasıl aştık bizde bilmiyoruz. Çocuklar üşümesin dedik. Sizler de güzel yürekleriniz ile minik elleri ısıtmak için destek verdiniz. Çocuklar artık sıcak yürekleriniz sayesinde ısınıyor. Destek veren ve çocukların yüzlerinde tebessüm olan gönül dostlarımıza teşekkür ediyorum. Çocuklar üşümesin dedik. Sizler de güzel yürekleriniz ile minik elleri ısıtmak için destek verdiniz. Çocuklar üşümesin kampanyamıza destek vererek güzel yürekleri ile ısıtacak olan İlksen Temizkan hanıma, Şebnem Ersü Küni hanıma, Sultan Deniz Çağatay hanıma, kampanyamızı ülkemiz sınırları dışında yaygınlaştıran Serap Yöndem Yulu hanıma, Almanya Bocholt'dan Fatma Avcı hanım ve arkadaşlarına, yakışıklı kahramanımız Murat'ımızın anne annesi Dilber Yöndem hanıma, hediyelerin paketlenmesi için yardım eden ve her pakette çocuklar gibi mutlu olan değerli gönül dostumuz Elif Bildik hanım ve Mukaddes Uzun hanıma teşekkür ediyorum. Özel bir teşekkürüm de lösemi hastası evladını yaşatma mücadelesi veren bir diğer anne olan Aynur Seyik hanıma çok teşekkür ediyorum. Çocuklar üşümesin dedi ve kampanyamıza verdiği destek ile 3 çocuğumuzu güzel yüreği ile ısıttı. “ şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2018, 16:07

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2