banner6

Miroğlu: Cumhurbaşkanımız önemli tespitlerde bulundu

Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti grup toplantısındaki konuşması hakkında açıklamalarda bulundu.

Miroğlu: Cumhurbaşkanımız önemli tespitlerde bulundu

 Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti grup toplantısındaki konuşması hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Suriyelilere yönelik provokasyonların arkasında hangi güçlerin olduğunu az-çok tahmin ediyoruz. Milletimizden bu tür kasıtlı haberlere ve provokasyon teşebbüslerine karşı dikkatli olunmasını rica ediyorum. Özellikle milletvekili arkadaşlarım, hele hele sınır boyu illerimizde Hatay gibi, Şanlıurfa gibi, Mardin gibi, Gaziantep gibi, bu illerimizde, özellikle kamplarımızın olduğu bölgelerde milletvekillerimizin çok daha yoğun, çok daha duruma hâkim olarak çalışmalarında fayda var” uyarıları hakkında konuşan Miroğlu, ‘’Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan, çok önemli tespitlerde bulunmuştur.

Bir milletvekilinin duruma hâkim olması siyasi ve toplumsal manada bir hâkimiyettir ve ülkemizin beka sorununun çeşitli sebeplerle en fazla hissedildiği bir bölgede ve şehirlerinde güçlü bir siyasi temsilcisidir.’’ dedi.

Partinin kurumsal kimliğinin önemli olduğunu belirten Ak Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, sözlerine şöyle devam etti;

‘’Her fırsatta ısrarla vurguladığım gibi, ulusal birliğimize ve bütünlüğümüze yönelmiş tehditleri bertaraf etmek için bilhassa Mardin ve diğer illerde en büyük silahımız parti teşkilatlarımızdır. Bir parti teşkilatına kârlı bir şirket gözüyle bakılamaz. Şirketlerde olduğu gibi yüzde elli 'altın hisse ' peşinde koşulamaz.

Allah nasip ederse Meclis tatile girer girmez, bütün Mardinli kardeşlerimizle bir araya gelerek, Cumhurbaşkanımızın gurup toplantısındaki konuşmasında önümüze koyduğu sorumluluktan ve görevden bir milletvekili olarak ne anladığımızı dürüstlükle ve samimiyetle konuşacak ve tartışacağız.

Cumhurbaşkanımızın milletvekili, teşkilat ve belediye başkanlarına verdiği mesaj, yüklediği sorumluluk, 2019 yılı ve sonrasında AK Partililer olarak izleyeceğimiz stratejinin de çerçevesini çiziyor. Dersimiz, Cumhurbaşkanımızın bedel ödeyerek hâkim kıldığı fikirlerin devamını getirmek. Halkımızı bu fikirlere ve siyasete davet etmek. Hiç bir AK Partili, siyasetin tiwitter ve facebook hesaplarıyla yapılabileceğine inanmamalı. Cumhurbaşkanımızın yaptığı konuşma akılda tutulmalıdır.’’

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 15:26

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER