Miroğlu’ndan yeğenine hüzünlü veda

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu’nun 47 yaşındaki yeğeni Şerefhan Yıldız, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Miroğlu’ndan yeğenine hüzünlü veda

ADNAN AVUKA 

MARDİN- Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu’nun 47 yaşındaki yeğeni Şerefhan Yıldız, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu’nun yeğeni 47 yaşındaki Şerefhan Yıldız, Midyat ilçesine bağlı Gelinkaya köyünde kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

İstanbul’da geçirdiği kalp krizi sonucu 47 yaşında hayatını kaybeden Milletvekili Miroğlu’nun ablasının oğlu olan Şerefhan Yıldız’ın cenazesi  uçakla Mardin Havalimanına getirilirken burada Milletvekili Miroğlu’nu AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri,  22. dönem Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez, AK Parti Midyat İlçe Başkanı Melih Güneştan, Ak Parti Nusaybin ilçe başkanı Mehmet Latif Özel,  Artuklu Belediyesi Meclis üyesi Haluk Çelik,  STK temsilcileri, çok sayıda partili ve yüzlerce vatandaş yalnız bırakmadı.

Havaalanı'nda gözyaşları içinde karşılanan Şerefhan Yıldız’ın cenazesi daha sonra cenaze aracıyla baba ocağı olan Midyat ilçesine bağlı Gelinkaya köyüne getirildi. Burada Midyat Kaymakamı  Hüseyin Tekin, Midyat Emniyet Müdürü Temel Selman, Mardin  ve ilçelerinden gelen partililerin de bulunduğu çok sayıda vatandaşın katılımıyla cenaze omuzlarda köy camisine getirildi. Burada kılınan cenaze namazının ardından gecenin geç saatlerinde  “Şeyh Eharfuş” mezarlığında toprağa verildi. 

Yeğenini son yolculuğuna uğurlayan Milletvekili Miroğlu, oğlunu kaybeden ablasına sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. 

47 Yaşında hayata veda eden Şerefhan Yıldız evli ve bir çocuk sahibiydi. Şerefhan Yıldız için Gelinkaya Taziye evinde yapılacak taziyeleri üç gün süresince babası, ağabeyleri ve kardeşleri kabul edecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2018, 16:19

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2