MMO’dan belediyelere tebrik ziyaretleri

MMO’dan belediyelere tebrik ziyaretleri

ADANA (İLKHABER) - TMMOB Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, Oda Merkez kurullarında görev alan üyeleriyle birlikte Adana Büyükşehir Belediye Başkanı, Ceyhan ve Seyhan Belediye Başkanlarını makamlarında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletip çalışmalarında başarılar diledi. Bölgemizde yeni seçilen ve görevlerine devam eden tüm yerel yönetimleri ziyaret edeceklerini dile getiren Makina Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Hasan Emir Kavi, kentlerimizin ve halkımızın sorunlarına dair görüşlerini, projelerini sürekli diyalogla sürdürerek, kurumsal işbirliğiyle belediye başkanlarına destek olacaklarını belirtti.

Belediyelerle meslek odalarımızın kamu yararına birlikte iş yapmasının önemini vurgulayan Kavi, bilimi ve tekniği halkımızın hizmetine sunma gayretiyle çalışmalarını sürdüreceklerini belirtirken, seçilen belediye başkanlarına başarılar diledi.

Ziyaretten memnuniyetini dile getiren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, TMMOB’ye bağlı meslek odalarının tecrübelerinden faydalanarak Adanamızı daha yaşanabilir bir kent haline getirmenin mümkün olduğunu, bunun Seyhan’da birlikte başarıldığını dile getirdi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan ve her geçen gün artan işsizlikten bunalan gençlerin, kötü alışkanlıklara yönelmesinin önüne geçmenin yollarından birinin de, sanat ve spora teşvik etmek olduğunu söyledi. MMO Uygulamalı Eğitim Merkezi’nin imkanları da kullanılarak işsiz olan gençlere de meslek kazandırma çalışmalarının artmasını önemsediğini dile getirdi.

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar da, MMO Adana Şube Yönetimi’ne teşekkür ederek yeni dönemde yapmayı planladığı projelerini anlattı. Meslektaşlarına ve halkına olan sorumluluklarıyla hareket ettiğini belirten MMO Adana Şube Başkanı Hasan Emir Kavi, ilerleyen günlerde bölgemizde ki tüm belediye başkanlarını ziyaret ederek, kolektif çalışmaya hazır olduklarını kentlerimizin kamusal çıkarı için gözetilecek tüm projelerde destek olacaklarını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 11:41

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2