banner6

Motosiklet tutkunu gençlerin tehlikeli sürüşü

Adana motosiklet tutkunu gençlerin trafikteki akrobatik hareketleri görenleri kazaya davetiye çıkartıyor.

Motosiklet tutkunu gençlerin tehlikeli sürüşü

BAYRAM BULUT

ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER)-Adana motosiklet tutkunu gençlerin trafikteki akrobatik hareketleri görenleri kazaya davetiye çıkartıyor.

Motosiklet kullanıcılarının büyük bir bölümü hala kask takmadan, kurallara riayet etmeden trafikte yer alıyor. Motosiklet kazalarında hayatını kaybedenlerin sayısı oldukça yüksek iken, sürücüler bu sonuçtan hala bir ders çıkartmamaya devam ediyor.  Motosiklet sürücülerinin bazıları ise işi abartıyor. Motosiklet tutkunu gençler bu abartının başında yer alıyor. Mobilet türü motosikletleri ile yolda adeta ölüme davetiye çıkartan görüntüler son dönemde sosyal medyada tıklanan görüntüler arasında yer alıyor.

MOTOSİKLETİN ÜZERİNE YATTILAR

Plakalarının dahi olmadığı görülen motosikletlerin sürücüleri motosikletin üzerine uzanarak akrobatik hareketler yaparak trafiği tehlikeye düşürecek hareketler sergiliyor. Fotoğraf karesinde yer alan bir görüntüde iki motosiklet sürücüsü ana yol üzerinde önce birbirleriyle sohbet ediyor. Ardından ise, sürücüler motosikletlerin üzerine yatarak yolun ortasına giderek zikzak çizerek tehlikeli hareketlerini gerçekleştiriyor. Bu sırada arkadan gelen araçların kornaya basarak kişileri uyarmaları bir işe yaramıyor.

DÜŞMEKTEN SON ANDA KURTULDU

Bir diğer fotoğraf karesinde ise, bir genç motosikletin üzerinde yine uzanmış vaziyette motosiklet kullanıyor. Uzun bir süre bu şekilde ilerleyen kişi birden motosikletin üzerinde kalkarak motosikleti durdurmaya çalışıyor. Dengesini yitiren genç motosikleti ile düşmekten son anda kurtuluyor.

3 METRELİK TATTALARLA YOLCULUK

Motosiklet kullanıcılarının tehlikeli davranışları bununla da bitmiyor. Geçtiğimiz günlerde Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde seyreden bir motosiklet sürücüsünün elinde yaklaşık 3 metre boyunda olan tahtaları taşıdığı görüldü. Tahtaları havaya doğru diklemesine katan sürücü bu şekilde yoluna devam etti. Görenlerin şaşkın bakışları arasında ilerleyen sürücü bir süre sonra ise gözden kayboldu.

UYANIK SÜRÜCÜ

Bir başka uyanık sürücü ise, yanındaki bir bayanla kask takmadan trafikte seyrederken, trafik kontrolünün bulunduğu noktayı fark etti. Ceza yememek için motosikletten inen sürücü ve yolcu bisiklet yolundan motosikleti eliyle iteleyerek trafik noktasından geçti. Polislerin arkasından çaktırmadan geçen sürücü ceza yemekten kurtuldu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42