banner6

MÜSİAD Girişimcilik Eğitimi tamamlandı

KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı kapsamında, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana Şubesi ile KOSGEB Adana Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde MÜSİAD'ın ev sahipliğinde ikincisi düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim” programı tamamlandı.

MÜSİAD Girişimcilik Eğitimi tamamlandı

MÜSİAD Girişimcilik Eğitimi tamamlandı

ADANA (İLKHABER)-KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı kapsamında, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana  Şubesi ile KOSGEB Adana Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde MÜSİAD'ın ev sahipliğinde ikincisi düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitim” programı tamamlandı.

Otuz girişimci adayı MÜSİAD ve KOSGEB işbirliği ile gerçekleşen 4 günlük Uygulamalı Girişimcilik Eğitim programının sonunda, 64. Hükümet Çevre ve Şehircilik Bakanı, Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı ve KOSGEB Müdürü Hüseyin Şen'in katılımıyla MÜSİAD'da düzenlenen bir törenle sertifikalarını aldılar.  

 

 64. Hükümet Çevre ve Şehircilik Bakanı, Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı, MÜSİAD Adana Şubesi ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitim programı sertifika töreninde konuşma yaptı. Kadın girişimcilerin sayısının artıyor olduğunu görmekten memnuniyet duyduğunu ve girişimcilere her zaman destek olacağını söyledi. Ülkemizin en önemli kaynağı insan. Genç nüfusumuzu fırsata çevirmenin en kısa yolu girişimcilik kültürünü geliştirmekten geçiyor. Girişimciliğin başarısı da önce hayal kurmak, hedef seçmek ve çok çalışmaktan geçiyor. Çalışmaya, üretmeye ve büyümeye devam edeceğiz dedi. İlimizdeki sivil toplum kuruluşlarının Devletimizin ilgili kuruluşları ve girişimcilik ruhu taşıyan vatandaşlar arasında köprü vazifesi yaparak ilimizin kalkınmadaki payını arttırmaları gerektiğini söyledi. Yeni anayasayla güçlü bir Türkiye ve güçlü bir devlet yapısı oluşturacağız güçlü bir devlet yapısı güçlü STK'lar, güçlü girişimciler ve güçlü fertler oluşturacaktır. 2017 yılının bizlere yüklediği ilk vazife bu güçlü devleti oluşturacak anayasayı meclisten geçirerek siz vatandaşlarımıza sunmaktır. Halkımızın desteği ile referandumda evet oyu alacak bu yeni anayasa güçlü devletin temelini atacaktır dedi.     

 

"MÜSİAD Girişimcinin Yanında"

Yılın son günüde vakit ayırarak sertifika törenine katıldığı için 64. Hükümet Çevre ve Şehircilik Bakanı, Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı'ya teşekkür ederek konuşmasına başlayan MÜSİAD Adana şube başkanı Suat Yahşi girişimci adaylarının aldıkları bu eğitim ile yeni bir iş imkanına adım atacaklar. Devletimizin destekleri sayesinde işletmeleri güçlendirmek adına bu güzel uygulama sayesinde insanlarımızın önü açılıyor. MÜSİAD olarak elimizden geldiğince bu konularda girişimci adaylarını bilgilendirmek, eğitim programlarını yapmak görevimizdir. Bunlar tabiki bizim için gurur verici şeyler ama yeterlimi hayır yetmez. Bizde kişi başı milli gelir 10 bin dolar fakat diğer gelişmiş ülkelerde 40-50 bin dolar civarında. Bu memleket için olması gereken nokta bu değil. Ülkemizde daha iyi noktalara gelebilmek ve daha fazla katma değer oluşturabilmek için yeni girişimcilere ihtiyaç vardır. Devletimizde bunun farkında olup bu gelişimi sağlayabilmesi içinde insanlarımızın içindeki girişimci ruhunu harekete geçirmeye çalışıyor ve bir çok cazip imkanlar sağlayarak insanlarımızı girişimci olmaya teşvik etmeye çalışıyor dedi. Kursa katılan ve belgelerini almaya hak kazanan girişimci adaylarına yeni kuracakları işlerinde başarılar diliyorum dedi.

 

KOSGEB Girişimcilerin Yanında..

Sertifika töreninde konuşan KOSGEB Müdürü Hüseyin Şen, KOSGEB Adana Müdürlüğü olarak ilimizde girişimciliğin geliştirilmesini temin etmek üzere farklı kurum kuruluşlarla Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi düzenlediklerini  bu eğitimde kendileri ile işbirliği yapan MÜSİAD Adana Şubesine müteşekkir olduklarını ifade etti. Girişimciliğin cesaret isteyen bir macera olduğunu ifade eden Hüseyin Şen, bu cesareti gösterdikleri ve ilk adımı attıkları için girişimci adaylarını tebrik etti. KOSGEB olarak ilk adımlarında girişimci adaylarının yanında oldukları gibi işletmelerini kurduktan sonra da girişimcilerin yanlarında olmaya devam edeceklerini söyledi.

 

KOSGEB’in işletmesini kuran girişimcilere 50.000 TL’ye kadar geri ödemesiz, 100.000 TL’ye kadar geri ödemeli destek sağlayacağını belirten Hüseyin Şen, girişimcilerin işletmelerini kurduktan hemen sonra vakit kaybetmeden KOSGEB Müdürlüğüne başvurmalarını tavsiye etti. İlk iki yılın işletmeler için hayati önem taşıdığını dolayısıyla KOSGEB olarak işletmelerin ilk iki yıl gerçekleşen harcamalarına % 60 oranında destek sağladıklarını belirtti. Girişimcinin kadın girişimci, birinci derecede şehit yakını, gazi veya engelli olması durumunda ise destek oranının %80 olduğunu belirtti.

Girişimci adaylarının her birini ileride katma değer üreten, istihdam sağlayan işletmeler olarak görmeyi arzu ettiklerini belirten Şen, yaptıkları işbirliği vesile ile MÜSİAD Adana Şubesine tekrar teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2017, 18:00

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER