banner6

Müzikli eylem

İflas nedeniyle kayyuma devredilen ve 4 aydır maaşlarını alamadıklarını ileri süren Ekoroma işçilerin eylemleri sürüyor.

Müzikli eylem

Müzikli eylem

 

Bayram BULUT

Adana (İLKHABER)-İflas nedeniyle kayyuma devredilen ve 4 aydır maaşlarını alamadıklarını ileri süren Ekoroma işçilerin eylemleri sürüyor.

Eylem yapan işçileri siyasi çevrelerde yalnız bırakmıyor. Son olarak CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen, işçileri ziyaret ederek durumları hakkında bilgiler aldı. Konunun takipçisi olacağını belirten Türkmen’in gitmesinin ardından işçiler ve onlara destek verenler market önünde müzik çalarak çeşitli ezgileri seslendirdi. Bir süre devam eden müzik dinletisinin ardından işçiler eylemlerine devam etti.

4 aydır maaş alamadıkları,   konuyla ilgili çeşitli girişimlerde bulunmalarına rağmen kendileriyle ilgilenecek bir muhatap bulamadıklarını dile getiren işçiler, son olarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bölge Müdürlüğüne başvurduklarını belirtti. Ekoroma mağduru işçileri haklarını alana kadar eylemlerine devam edeceklerini söylüyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2016, 17:36

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER