banner6

“Narenciye Ürünleri İşlenmesi ve Satış Eğitimi” Kursu tamamlandı

  “Narenciye Ürünleri İşlenmesi ve Satış Eğitimi” Kursu tamamlandı

ADANA (İLKHABER)- Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Adana Şubesi tarafından hazırlanan, Sarıçam Belediyesi sponsorluğunda ve Adana İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün eğitim katkılarıyla uygulanan "Narenciye Ürünleri İşlenmesi ve Satış Eğitimi" kursunu başarı ile tamamlayanlara katılım belgeleri törenle verildi. Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ,  kadın haklarına ve istihdamına önem veren, bu konuda proje üreten bir belediye olduklarını belirterek, “Kursu başarıyla tamamlayan kadınlarımızı ve emeği geçenleri kutluyorum.” dedi.

Belediye Meclis salonunda yapılan "Narenciye Ürünleri İşlenmesi ve Satış Eğitimi" kursu kapanış ve katılım belgesi töreninde konuşan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, “Kadınlarımızın yaşamın içerisinde olmaları demokratik, daha naif bir yaşama vesile olur. Bizde bunun bilinciyle hareket ederek kadınlarımız için birçok kurslar düzenledik. Bu önemli projede de onların yanında olarak destek verdik. İnanıyorum ki; Sarıçam’ın doğal markaları oluşacaktır. Bu nedenle ilçemizde 9 ayrı yerde, üretilen malların satışı için, büfeler kurduk. Bu ve benzer projeler kapsamında kazanan her zaman Sarıçamlı kadınlarımız olacak. Yeni projelerle Kooperatif kurulma çalışmaları ise önümüzdeki dönem Mayıs - Haziran ayı gibi sağlanmış olacak. Tekrar vurgulamak gerekirse, kadınlarımız ne kadar mutlu ve güçlü olursa yarınlarımız da o kadar mutlu ve güçlü olacaktır düşüncesiyle,  kadınlarımız için projeler üretmeye devam edeceğiz. Bu projenin hazırlanmasında emeği geçen Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Adana Şubesine, Tarım İl Müdürlüğüne ve emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Adana Şube Başkanı Zuhal Dinçer, katılımcı kadınları överek, onları Sarıçam’ın Nadide Çiçekleri olarak tanımlarken, hep destek veren, hiçbir zaman taleplerini geri çevirmeyen Başkan Bilal Uludağ’a ve her zaman yanlarında olan ve çözümler üreten Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Gedik’e teşekkür etti.

Adana Şube Başkanı Zuhal Dinçer “18-50 yaş aralığındaki işsiz, meslek sahibi olmayan ancak gelişime açık 25 kadının eğitim ve narenciye ürünlerinin işlenmesi konusunda yapmış olduğu proje tamamlanmıştır. Katılımcılara teorik dersler ve pişirme teknikleri uygulamalı olarak verilmiştir. Üretilen, turunç, portakal ve limon reçelleri, turunç suları, Portakal Çiçeği Festivalinde, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği stantlarında satışa sunulacaktır. Satıştan elde edilen bedeller eğitime katılan katılımcılara gelir sağladığı gibi ayrıca TÜKD Adana şubesince burs verilen 45 adet kız öğrenciye de yine burs desteği sağlayacaktır.” dedi.

Proje Koordinatörü, Müyesser Kartal ise, bir sunum ile yapılan çalışmaları, katılanlara anlattı.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Gaye Erbatur, “Hepsinin gözleri umut dolu. Ne kadar çok kadın iş hayatına atılırsa ülkemiz daha da güçlenecektir. Tüm üreten kadınları tebrik ediyorum. TÜKD’nin amacı toplumun aydınlanması, kadınların ve kız çocuklarının çağdaş koşullar altında eğitilmesini sağlamak; yetişkin eğitiminin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak, bu konularla ilgili projeleri gerçekleştirmek, kadınlarımızın iş ve meslek sahibi olmalarına destek vermektir. Bu tür projelerde bize her zaman destek olan Sarıçam Belediye Başkanı Sayın Bilal Uludağ’a çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Toplantı sonunda ise kursiyerlere katılım belgeleri, plaket ve teşekkür belgeleri, Başkan Bilal Uludağ ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Gaye Erbatur tarafından verildi.

Sarıçam Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen, "Narenciye Ürünleri İşlenmesi ve Satış Eğitimi" kursunun Katılım Belgesi törenine Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ’ın yanı sıra Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Gaye Erbatur, Adana Şube Başkanı Zuhal Dinçer, Proje Koordinatörü Müyesser Kartal Tarım Orman İl Müdürlüğü Şube Müdürü Birsen Ergün ile kursiyerler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2019, 13:23

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER