banner6

O ihanet gecesinin şahidi ve tanığıyız

AK Parti Mardin Milletvekili Miroğlu, hain FETÖ’nün kalkıştığı 15 Temmuz”u değerlendirdi:

O ihanet gecesinin şahidi ve tanığıyız

O ihanet gecesinin şahidi ve tanığıyız

 

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu 15 Temmuz Hain FETÖ darbe girişimi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

15 Temmuz günü darbeye karşı direnmek ve bu hain kalkışmanın önüne geçmek için halkın bedenini siper ettiğini belirten Miroğlu, ‘’Bir yıl önce bugünkü gibi,  hep beraber kazandığınız istiklal ve demokrasi zaferinizi candan kutluyorum.’’ dedi.

Bağımsızlığın, kendi topraklarında ve anavatanında özgürce yaşamanın tarih boyunca bedelini ödemiş bir millet olduğumuzu belirten AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, 15 Temmuz gecesi yeniden bu bedeli çok ağır bir şekilde ve hep beraber ödediğimiz ve gerekirse bin defa daha canımızla, kanımızla öderiz dedi.

Türkiye’nin bir Irak, Suriye ve ya Mısır olmayacağına değinen Miroğlu sözlerine şöyle devam etti;

‘’250 şehidimiz ve iki binden fazla gazimiz var, ama bu millet bir daha ve on binlerle şehit olur ama onurundan, bağımsızlık karakterinden bir damla ödün vermez.

Bu gerçeği bilmeyenler bilsin ve anlasın ki, Türkiye asla Irak, Suriye ve Mısır olmayacaktır. Türkiye ihanete ve zalimliğe teslim olmayacaktır. Türkiye Washington ve Brüksel'den yönetilen bir ülke değil, ne yaparlarsa yapsınlar sonsuza kadar ve hep Ankara'dan, yani Anadolu'nun ortasındaki başkentimizden yönetilmeye devam edecektir.

Çünkü Türkiye'nin Ankara-İstanbul arasını yürüyerek değil, ama o ihanet gecesinde, milletine seslenerek sokağa davet eden, kendisi de uçağını halkın arasına indirip darbecilere karşı halkla beraber direnen Recep Tayyip Erdoğan gibi cesur bir lideri, Recep Tayyip Erdoğan gibi kahraman ve tarih yazan bir başkomutanı vardır.

Çünkü Türkiye'nin Binali Yıldırım gibi, daha darbe haberini duyar duymaz, bu hainlerden hesap soracağız diyen devlet adamları ve başbakanları vardır. Çünkü bu ülkenin, Ömer Halisdemir gibi kahramanları vardır.

Bizler hep beraber bir yıl önce bir darbeyi durdurmakla kalmadık, düşmanlarımızın çok istediği bir iç savaşı, kardeşin kardeşi, Müslümanın Müslümanı katlettiği lanetli bir iç çatışmayı da engelledik. Allah şahittir, dünyanın hiç bir ülkesinde böylesi bir hain örgüt ve ömrünün tamamını ihanete adamış bir alçaklar sürüsü yoktur ve olamaz.

Allah şahittir, dünyanın birçok ülkesinde darbelere karşı büyük direnişler vardır ve direnişler olmuştur. Ama Allah şahittir ki, tarih yeryüzünde hiç bir millete 15 Temmuz gibi büyük, güçlü ve ulvi bir zaferi nasip etmemiştir.

Bu zaferin birinci yıl dönümünü kutluyoruz, şehitlerimizi anıyor, şehitlerimiz ve gazilerimiz için dua ediyoruz. Allah şehitlerimizin canına kıyam bu hainlere bu dünyayı ve öbür dünyayı dar etsin inşallah ve milletimizin başına böyle bir felaket bir daha gelmesin.

FETÖ’cü hainlerin yargılandıkları davaları hep beraber takip edelim, bu davalarda hainlerin milletimizi inciten davranışlarda bulunmalarına şiddetle karşı çıkalım.

Milletimizin mücadelesi hainlerin başı Türkiye'ye iade edilinceye kadar, FETÖ’cü örgüt tamamen ortadan kaldırılıncaya kadar devam edecektir. Bizler hep beraber o ihanet gecesinin şahitleri ve tanıklarıyız. 15 Temmuz'un yaşayan ve yaşatacak olan hafızasıyız.

Bu hafızaya kimsenin kem gözle bakmasına ve itibarsızlaştırmasına izin vermeyeceğiz. Ve bu hafızayı dünya durdukça korumaya devam edeceğiz. 15 Temmuz milli uyanış, milli direniş, demokrasi ve zafer gününüz kutlu olsun.’’

 

 

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2017, 16:54

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER